Łukowski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Łuków, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na imprezę plenerową w łukowskim Parku Miejskim, która odbędzie się w 4 czerwca 2017r. (niedziela). W programie m.in. znakowanie rowerów, pokaz policyjnych samochodów oraz motocykli, przegląd techniczny rowerów, dmuchańce, euro bungee, kulki, gry, zabawy, animacje, konkursy, niespodzianki oraz wiele innych atrakcji.

 

W sezonie letnim, od maja do końca sierpnia, we wszystkie weekendy, w godzinach popołudniowych, w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbywać się będą wydarzenia kulturalne pod wspólnym tytułem "Łukowskie Lato z Muzami". Będą to: w piątki projekcje filmów w cyklu "Jetro Cinema Summer", w soboty występy dzieci z łukowskich przedszkoli, w niedziele koncerty muzyki różnych gatunków w wykonaniu zespołów z Łukowa i okolic.
W najbliższy weekend, tj. 19 - 21 maja, zapraszamy na film "Teoria wszystkiego", prezentację artystyczną Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz recytację wierszy przy jazzowych improwizacjach (szczegóły na afiszu).

Poniżej relacje fotograficzne i wideo.

 

Wszystkich miłośników obcowania ze sztuką filmową w plenerze zapraszamy na drugą edycję "Jetro Cinema Summer 2017".
W tym roku rozszerzamy czas trwania cyklu aż do czterech miesięcy, tj. od 5 maja do 25 sierpnia.
W tym czasie na ekranie Amfi(kino)teatru zaprezentujemy 17 produkcji filmowych, które w ciągu ostatnich lat odznaczyły się w światowej kinematografii (wykaz filmów poniżej).
Projekcje odbywać się będą w każdy piątek o godz. 21:00.
Wstęp na wszystkie seanse wolny.
Sponsorem tytularnym cyklu jest firma "JETRO" KAROL WALO.

 

W niedzielę 14 maja 2017 roku odbył się drugi koncert w ramach „V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpili: Warszawski Duet Akordeonowy: Piotr Kopietz i Jacek Małachowski oraz Hans-Jürgen Kaiser z Fuldy z Niemiec na organach. Koncert obejrzało ponad 200 osób. Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez Kwiaciarnię „Azalia".

 

Zapraszamy na wystawę „Zaplute karły reakcji..." opowiadającą o Polskim Podziemiu Niepodległościowym w latach 1944–1956. Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej będzie czynna od 9 maja 2017 roku do 19 maja 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK.
Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Lublinie. Wystawa przedstawia wiele aspektów dziejów podziemia niepodległościowego w latach 1944–1956. Użyte w tytule sformułowanie „zaplute karły reakcji” to pogardliwe określenie ludzi podziemia upowszechniane przez propagandę komunistyczną, mające doprowadzić do zohydzenia ich pamięci.

 

Tegoroczna XV edycja Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Łukowskiego odbędzie się 26 maja o godz. 16:30 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w ramach Dni Łukowa 2017.
Zapraszamy wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu łukowskiego do udziału w Przeglądzie, a mieszkańców Łukowa i powiatu do zapoznania się z artystycznymi dokonaniami naszej młodzieży.
Zgłoszenia do Przeglądu przyjmowane będą do 26 kwietnia.
Poniżej regulamin, karta zgłoszenia i pismo przewodnie.

 

Serdecznie zapraszamy młodzież z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w nowej odsłonie recytacji. 18 maja 2017 r. spotkajmy się w Łukowskim Ośrodku Kultury na I Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży "SATYRYCZNE DUETY - recytuj z partnerem".

Poniżej regulamin i karta uczestnika.