Wraz z Miastem Łuków zapraszamy na drugą już edycję przeglądu muzycznego „Hip-Hop w służbie Ewangelii". Impreza odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie. Będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak: Olsenn z Adamowa, Igor z Warszawy, Wieczny z Radomia oraz łukowskiego zespołu „Stworzeni Do Walki". Gwiazdą wieczoru będzie „Full Power Spirit" z Białej Podlaskiej. W programie oprócz występów raperów zaplanowano również pokazy malowania graffiti oraz świadectwa.

 

 

Wraz z Miastem Łuków oraz Ekipą Projekt zapraszamy w piątek 18 sierpnia 2017 roku w godz. 8.00 - 22.00 do wzięcia udziału w Grze Terenowej LLU w ramach „Wakacji z Projektem". W nocy z 17/18 sierpnia Ekipa Projekt rozmieści na terenie całego Łukowa 30 tajemniczych symboli LLU! Wasze zadanie - odszukać je i wymienić w Łukowskim Ośrodku Kultury na upominki! Dla znalazcy największej liczby symboli LLU przewidziana jest nagroda główna - przenośny głośnik firmy JBL, model GO! Mapa 30 lokalizacji zostanie udostępniona na profilu facebook Ekipy Projekt w piątek 18 sierpnia 2017 roku o godzinie 8:00. W dniu imprezy będziemy zamieszczać na nim też małe podpowiedzi. Znalezione tabliczki można będzie wymieniać do godziny 22:00 w Łukowskim Ośrodku Kultury na atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w Grze Terenowej LLU! Życzymy powodzenia i niech wygra najlepszy.

 

W sezonie letnim, od maja do końca sierpnia, we wszystkie weekendy, w godzinach popołudniowych, w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbywać się będą wydarzenia kulturalne pod wspólnym tytułem "Łukowskie Lato z Muzami". Będą to: w piątki projekcje filmów w cyklu "Jetro Cinema Summer", w soboty występy dzieci z łukowskich przedszkoli, w niedziele koncerty muzyki różnych gatunków w wykonaniu zespołów z Łukowa i okolic.
W najbliższy weekend, tj. 18 - 20 sierpnia, zapraszamy na film "Karbala" oraz drugą edycję przeglądu "Hip-hop w służbie Ewangelii".

Poniżej relacje fotograficzne i wideo.

 

Wszystkich miłośników obcowania ze sztuką filmową w plenerze zapraszamy na drugą edycję "Jetro Cinema Summer 2017".
W tym roku rozszerzamy czas trwania cyklu aż do czterech miesięcy, tj. od 5 maja do 25 sierpnia.
W tym czasie na ekranie Amfi(kino)teatru zaprezentujemy 17 produkcji filmowych, które w ciągu ostatnich lat odznaczyły się w światowej kinematografii (wykaz filmów poniżej).
Projekcje odbywać się będą w każdy piątek o godz. 21:00.
Wstęp na wszystkie seanse wolny.
Sponsorem tytularnym cyklu jest firma "JETRO" KAROL WALO.

Uwaga! Od 4 sierpnia seanse rozpoczynają się o godz. 21:00

 

Zapraszamy miłośników opery do Kina Łuków, gdzie odbędą się kolejne cztery retransmisje przedstawień z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

25 czerwca - Poławiacze pereł

23 lipca - Makbet

20 sierpnia - Nabucco

24 września - Carmen

Wszytkie retransmisje rozpoczynają się o godz. 17:00.

 

W niedzielę 6 sierpnia 2017 roku odbył się piąty koncert w ramach „V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpili: Małgorzata Wasiucionek z Katowic na skrzypcach oraz Gail Archer z Nowego Jorku na organach. Koncert obejrzało ok. 180 osób. Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez Kwiaciarnię „Azalia".