wikrutasiki plakat

Zapraszamy w dniu 29 listopada 2015 r. o godzinie 12:00 na koncert. Wystąpią gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Wikrutasiki” ze Lwowa (Ukraina) oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łukowiacy” z Łukowa. Koncert odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Wstęp wolny !!!

Nasze Miasto

Zapraszamy w niedzielę 29 listopada 2015 roku o godz. 18.00 do sali widowiskowej ŁOK na spektakl teatralny „Nasze miasto" - Thorntona Wildera w reżyserii Lidii Kargol - aktorki i reżyserki, absolwentki Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

Obsada: Jakub Dulny, Iga Krasuska, Patryk Łupina, Adrian Omelańczuk, Weronika Prządka, Mateusz Witamborski, Emilia Zabłocka, Bartosz Zarzycki, Paula Zarzycka oraz Marta Zaniewicz.

Wstęp wolny !!!

wystawa wiacek kicinski2

Po krótkiej przerwie, ponownie zapraszamy do odwiedzenia Galerii "PROwizorium" Łukowskiego Ośrodka Kultury. Sala galerii została odświeżona i zaopatrzona w nowy profesjonalny system ekspozycji.

Na początek proponujemy wystawę składającą się z prac dwóch łukowskich artystek: Hanny Wiącek i Zofii Kiciński.

Wystawa została otwarta 20 listopada i potrwa do 4 grudnia.

5 Noc Kultury

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej został odwołany z przyczyn techniczno organizacyjnych. Za zmianę przepraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie

I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie

Łukowski Ośrodek Kultury

zapraszają na 5 Łukowską Noc Kultury

 

aparat2m

Giselle

15 listopada Kino Łuków zaprasza na retransmisję spektaklu baletowego "Giselle", otwierającego nowy sezon transmisji baletowych z moskiewskiego Teatru Bolszoj do kin. W głównych partiach wystąpią wybitne gwiazdy baletu: Swietłana Zacharowa i Sergiej Połunin. Początek retransmisji o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 i 25 złotych można kupić online oraz w kasie Kina Łuków.

Wszystkich koneserów sztuki baletowej Bank BGŻ BNP Paribas S.A zaprasza na filiżankę wyśmienitej kawy jako integralną część emocji, których widzom dostarczy przedstawienie. Wśród widzów zostaną także rozlosowane trzy nagrody ufundowane przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Serdecznie zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem retransmisji.

 

 

Bartłomiej Niewęgłowski

14 listopada Gimnazjum im. SGO "POLESIE" w Adamowie gościło mistrzów żywego słowa na III Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. Franciszka Kleeberga. Głównym organizatorem patriotycznego wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie a współorganizatorem Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Bartłomiejowi Niewęgłowskiemu jury przyznało II miejsce w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej.

Tydzień wcześniej, 7 listopada, na gali Wojewódzkiego Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie, także został nagrodzony Bartłomiej Niewęgłowski, a wyróżnienie odebrał Kacper Siwiak.

W obydwu konkursach recytatorzy reprezentowali Łukowski Ośrodek Kultury.

Gratulujmy tych znaczących laurów tym bardziej, że do eliminacji konkursu w Lublinie przystąpiło aż 90 recytatorów z całego województwa lubelskiego.

11 listopada 15

Zapraszamy mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej do oddania hołdu naszym przodkom, którzy, nie szczędząc krwii, oddając życie,  sprawili, że dzisiaj żyjemy we własnym kraju - Polsce, mówimy własnym językiem - polskim, celebrujemy własne święta - polskie.

To obowiązek każdego Polaka - uczcić pamięć bohaterów, dzięki którym nie jesteśmy obecnie mniejszościami etnicznymi w imperiach rosyjskim i niemieckim, lecz niepodległym narodem z własnym niepodległym Państwem Polskim.

Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, oddawszy hołd bohaterom, dajmy wyraz swej radości z powodu odzyskania i trwania niepodległości naszego państwa.

Wyświetlane tego dnia w Kinie Łuków filmy dokumentalne o bohaterach walki o niepodległość Polski z okresu II Wojny Światowej świadczą o tym, że niepodległość Polski jest dla nas Polaków zawsze wartością najwyższą.

Wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego w Łukowie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w grze miejskiej.

Szczegóły i regulamin gry poniżej.

aparat2m

IMG 0054

W dniach 7 – 8 listopada 2015 r. młodzi soliści  z Łukowa prezentowali swoje talenty wokalne na finale XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie.

Na tle wszystkich 123 wykonawców z całej Polski reprezentanci Łukowa zaprezentowali się znakomicie. Przełożyło się to na ocenę Jury, które przyznało cztery nagrody oraz wyróżnienie dla pięciorga z dziesiątki łukowskich solistów.

aparat2m