Koncert Jazzowy "Everlasting Jazz"

  • 8.01.2018, 14:38 (aktualizacja 27.01.2018 18:29)
  • Iwona Krystecka
Koncert Jazzowy
5 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zatytułowany Everlasting Jazz, podczas którego mieliśmy okazję przekonać się nie tylko, że jazz w Łukowie trwa i ma się świetnie lecz również, iż ma bardzo wielu fanów.

Jako support wystąpił duet Nela Konopińska ( pianino) i Piotr Odoszewski (skrzypce), który wykonał utwór "Polskie drogi" Andrzeja Kurylewicza oraz  "Lascia ch'io pianga" z II aktu opery "Rinaldo" Händla. Oboje wykonawców, pomimo bardzo młodego wieku, wykazuje niezwykłą wręcz wrażliwość muzyczną, która ewidentnie chwyciła za serca łukowską publiczność. Gościnnie na łukowskiej scenie zaprezentowali się również baryton Marek Chmiel przy akompaniamencie pianisty Mirosława Odoszewskiego  oraz łukowska poetka Zofia Kamola.

Najważniejszą atrakcją wieczoru był występ wybitnego łukowskiego instrumentalisty Janusza Smyka wraz z towarzyszącymi mu przyjaciółmi. W sekcji rytmicznej znaleźli się: Daniel Świderski ( kontrabas), Cyprian Wojtaś ( perskusja) oraz Dariusz Krzęcio ( perkusja i przeszkadzajki); natomiast doskonały akompaniament na pianinie  zapewnił Tomasz Wojtaś - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie. Artyści zaprezentowali własne kompozycje muzyczne, w trakcie których mogliśmy poczuć się jak na prawdziwym jam session, gdyż muzyków niewątpliwie ciągnie w stronę improwizacji. Dla publiczności było to prawdziwą ucztą gdyż improwizacja, szczególnie w jazzie, wymaga dużego warsztatu, znajomości zasad muzyki, skal muzycznych, harmonii i języka obowiązującego w danym gatunku oraz jego specyfiki. A to w połączeniu z niewątpliwą charyzmą lidera i jego towarzyszy zapewniło Łukowianom niezapomniany wieczór.

Dodatkowo jako aranżację sali, pracownicy Łukowskiego Ośrodka Kultury przygotowali dla publiczności możliwość wyrażenia własnych impresji za pomocą pisaków na blatach stolików, dzięki czemu widzowie stali się również, w pewnym sensie, twórcami.

Wszystkim Państwu dziękujemy za obecność i zaangażowanie oraz zapraszamy do śledzenia naszych portali, gdyż nie będzie to ostatni taki projekt w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Iwona Krystecka

Zdjęcia (109)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe