Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:55

III koncert „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na trzeci w tym roku koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Koncert odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godz. 19:00 w Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie. Wystąpią artyści z Warszawy: Krzysztof Wojtyniak na puzonie oraz Andrzej Chorosiński na organach.
III koncert „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”

Krzysztof Wojtyniak - urodził się w Grodzisku Mazowieckim i tam rozpoczął edukację muzyczną, kontynuując ją w Liceum Muzycznym, a następnie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 1984 roku rozpoczął pracę w Filharmonii Narodowej jako muzyk solista, a także równolegle jako pedagog w Akademii Muzycznej w Warszawie, kontynuując ją przez następne dziesięć lat.
Obecnie jest muzykiem w Filharmonii Narodowej, zajmuje się także pracą pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Uczestniczył w kursach i festiwalach muzycznych, występował gościnnie z wieloma orkiestrami ( m. in. Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie, Sinfonia Varsovia , Orkiestra Opery Narodowej, Orkiestra Opery Kameralnej, Orkiestra Filharmonii w Lublinie, Olsztynie, Krakowie, Szczecinie, Capella Bydgostiensis, Capella Cracoviensis, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa oraz Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Andrzej Chorosiński - studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku i kompozycji w klasie Prof. Tadeusza Paciorkiewicza w 1974 roku. W 1972 roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem (1973) i Norymberdze (1978). Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in.: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku oraz Town Hall w Adelajdzie.
Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla firm polskich i niemieckich. W 2003 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA.
W 2008 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Keimyung University w Korei Południowej. Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra, Kłodzko i Polanica Zdrój przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.
Uczestniczył w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie.

Patronat honorowy nad „VI Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" objął Prezydent RP Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, Wicepremier Rządu RP Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Elżbieta Kruk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Organizatorami są: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Sponsorzy Festiwalu: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Łukowski, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Parisel Palace”, kwiaciarnia „Łąki Pąki” oraz PPH Iwonex Drukarnia.

Serdecznie zapraszamy na koncert :) Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły