Spektakl jest darmowy. Transmisja online w weekend 1-3 maja 2020 roku na stronie https://teatrandersena.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/TeatrAndersena/
Teatroteka Andersena to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z widzami w czasie epidemii. Co weekend możecie na stronie Teatru Andersena znaleźć archiwalne rejestracje wideo wybranych spektakli z udziałem publiczności, które będą dostępne przez weekend, od piątku godz. 9:30 aż do niedzieli do g. 22:00. Dzięki temu będzie można poczuć się jak w sali teatralnej i przeżywać to co dzieje się na scenie razem z innymi widzami.
W ten weekend 1-3 maja 2020 roku zapraszamy na bezpłatną, archiwalną rejestracja wideo spektaklu teatralnego „Czarodziejski flet Mozarta” na motywach libretta Emanuela Schikanedera, w reżyserii Agnes Salamon (Austria). Spektakl jest dla dzieci od 7 lat.
Akcja spektaklu teatralnego „Czarodziejski flet Mozarta” dzieje się w 1771 roku. Do Salzburga, rodzinnego miasta kompozytora przyjeżdżają dwa konkurencyjne teatry marionetkowe, które będą walczyć o publiczność. Młody Mozart wplątuje się w konflikt między dwiema trupami i podobnie jak bohater opery, Tamino, musi uwolnić uwięzioną dziewczynę/księżniczkę Paminę, córkę dyrektorki/Królowej Nocy. Jego pomocnikiem w całym przedsięwzięciu jest Emanuel Schikaneder, czyli postać podobna do operowego Papagena.
Twórcy:
Reżyseria: Agnes Salamon (Austria);
Scenariusz na motywach libretta Emanuela Schikanedera: Dariusz Czajkowski;
Scenografia: Andrea Költringer (Austria);
Muzyka: Rafał Rozmus;
Przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta–Jankowska;
Asystent reżysera: Gabriela Jaskuła.
Obsada:
Bożena Dragun – Bäsle / Aktorka / Niewolnik;
Gabriela Jaskuła – Konstancja / Pamina;
Mirella Rogoza-Biel – Aloisia / Aktorka / Niewolnik / Papagena;
Ilona Zgiet – Srebrzysta / Królowa Nocy;
Konrad Biel – Leopold Mozart / Złocisty / Sarastro;
Bogusław Byrski – Emanuel Schikaneder / Papageno;
Jacek Dragun – Don Cacarello / Monostatos;
Kacper Kubiec – Wolfgang Amadeusz Mozart / Tamino;
Bartosz Siwek – Johann / Aktor / Kapłan.
Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci online „Czarodziejski flet Mozarta” w wykonaniu Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie!!!
![Animacja w czasach kwarantanny [spektakl teatralny dla dzieci online „Czarodziejski flet Mozarta”] /1-3 maja 2020 /część XXVI Animacja w czasach kwarantanny [spektakl teatralny dla dzieci online „Czarodziejski flet Mozarta”] /1-3 maja 2020 /część XXVI](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/xl-animacja-w-czasach-kwarantanny-spektakl-teatralny-dla-dzieci-online-czarodziejski-flet-mozarta-1661768167.jpg)














![Młodzi podołali Wodeckiemu. Rewelacyjny koncert Fabryki Piosenki [FOTO] Młodzi podołali Wodeckiemu. Rewelacyjny koncert Fabryki Piosenki [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-mlodzi-podolali-wodeckiemu-rewelacyjny-koncert-fabryki-piosenki-foto-1764437633.jpg)

![Spektakl teatralny „Grajka Mikołajka” dla grup zorganizowanych za nami [FOTO] Spektakl teatralny „Grajka Mikołajka” dla grup zorganizowanych za nami [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-spektakl-teatralny-grajka-mikolajka-dla-grup-zorganizowanych-za-nami-foto-1764853245.jpg)

![Konkurs plastyczny na bombkę bożonarodzeniową [LISTA LAUREATÓW] Konkurs plastyczny na bombkę bożonarodzeniową [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-konkurs-plastyczny-na-bombke-bozonarodzeniowa-lista-laureatow-1764844246.png)
Komentarze