Emisja "Brzeziny" jest wydarzeniem towarzyszącym wyjazdowi do Muzeum Narodowego w Warszawie. W filmie Wajdy można odnaleźć nawiązania do obrazów Jacka Malczewskiego, m.in. "Przepowiedni Ezechiela", "Autoportretu z Thanatosem" oraz obrazu "Śmierć".
Wydarzenie jest wstępem do dyskusji na temat malarskich motywów, zawartych w filmie, które uczestnicy projektu będą mogli wychwycić i powiązać podczas wizyty w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Wydarzenie jest częścią projektu "Senioralne podróże po wysokiej kulturze" finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
![Seniorzy na filmie "Brzezina" w Kinie Łuków [FOTO] Seniorzy na filmie "Brzezina" w Kinie Łuków [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/xl-film-brzezina-1719222309.jpg)






























![Wyjazd słuchaczy ŁUTW do Warszawy [FOTO] Wyjazd słuchaczy ŁUTW do Warszawy [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-wyjazd-sluchaczy-lutw-do-warszawie-23-01-26-1769521231.jpg)




Komentarze