Tegoroczne miejskie obchody Święta Niepodległości zainaugurowane zostaną mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą zaplanowano w poniedziałek 11 listopada o godz. 9.00 w Kolegiacie Łukowskiej. Po mszy dalsze uroczystości odbędą się przed budynkiem Urzędu Miasta, gdzie pod tablicą upamiętniającą Polską Organizację Wojskową złożone zostaną wieńce i kwiaty. Nie zabraknie również części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Uroczystości odbędą się około godz. 10:00.
Tradycyjnie Święto Niepodległości w Łukowie obchodzone będzie na sportowo. O godzinie 11:30 na ul. Zdanowskiego zaplanowano start 32. Łukowskich Ulicznych Biegów Niepodległości pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Biegi jak zawsze organizuje tutejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Ponadto z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, o godz. 16:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zaplanowano koncert „Moja Niepodległa”, na którym wystąpią artyści Polskiej Opery Kameralnej, dawnej Warszawskiej Opery Kameralnej, estrady i scen warszawskich. Przed publicznością wystąpi grupa pod kierownictwem Janusza Tylmana (fortepian) w składzie: Joanna Stefańska-Matraszek (sopran), Joanna Ewa Zaniewicz (mezzosopran), Robert Szpręgiel (baryton), Wojciech Malina Kowalewski (instrumenty perkusyjne i bas).
Mając na celu godne uczczenie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizatorzy uroczystości w Łukowie zachęcają mieszkańców Ziemi Łukowskiej do wywieszenia na swoich posesjach i balkonach flag Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie pochwalmy się biało-czerwonymi barwami!














![Wyjazd słuchaczy ŁUTW do Wrocławia i Czech [FOTO] Wyjazd słuchaczy ŁUTW do Wrocławia i Czech [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-wyjazd-sluchaczy-lutw-do-wroclawia-i-czech-foto-1777553633.jpg)


![Łukowiacy swojemu miastu [FOTO] Łukowiacy swojemu miastu [FOTO]](https://static2.lok.lukow.pl/data/articles/sm-16x9-lukowiacy-swojemu-miastu-foto-1777291017.jpg)
Komentarze