Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 10:17

„Światy naszych emocji” w Galerii PROwizorium

W naszej Galerii PROwizorium otworzyliśmy nową ekspozycję. To efekt pracy uczniów ośmiu klas pierwszych z I LO im. T. Kościuszki, którzy w ramach projektu plastycznego postanowili zmapować to, co zwykle trudno ubrać w słowa.

Pomysł na wystawę nie wziął się z próżni. Inspiracją była książka Bimby Landmann „Mapy moich emocji”. Uczniowie przełożyli stany psychiczne na język geografii – zamiast tradycyjnych państw i rzek, na pracach znajdziemy topografię uczuć.

To ciekawe podejście do tematu kondycji psychicznej współczesnej młodzieży – zamiast kolejnego wykładu, postawiono na wizualną analizę emocjonalnego chaosu.

Pod kątem warsztatowym wystawa jest bardzo zróżnicowana. Młodzież nie ograniczała się do jednej metody, co przełożyło się na:

  • Techniki mieszane: od klasycznego rysunku po kolaże.
  • Zróżnicowane faktury: prace są wielowarstwowe, z wyraźną strukturą.
  • Multimedia tekstowe: w obrazy wkomponowano fragmenty tekstów, które doprecyzowują przekaz.

Tą jakże cenną ekspozycję oglądać można w Galerii PROwizorium od 8 do 29 maja 2026 roku.



Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowski Treść komentarza: Brawo Emilka Data dodania komentarza: 1.09.2023, 11:58 Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznego Autor komentarza: Anna Treść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było . Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18 Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022 Autor komentarza: Katarzyna Treść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ? Data dodania komentarza: 4.06.2022, 20:18 Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO] Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce. Data dodania komentarza: 4.06.2022, 17:31 Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO] Autor komentarza: jka Treść komentarza: fajna impreska Data dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55 Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI] Autor komentarza: Uczciwa Treść komentarza: Wszystko ładnie pięknie tylko szkoda że niektórzy sztucznie nabijają głosy.... Data dodania komentarza: 24.05.2022, 18:20 Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły