Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Podziel się:
Oceń:
8.03.2019, 09:06

3 marca 2019 roku w Parku Miejskim w Łukowie odbył się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Biegi były kolejnym elementem Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych objętych Patronatem Honorowym przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Biegi Tropem Wilczym odbyły się na dwóch trasach:
- 1 500 m - Bieg Honorowy (bieg honorowy/rodzinny, bez ścigania i wyprzedzania, bez klasyfikacji końcowej);
- 4 500 m - Bieg Wilka (bieg konkursowy z nagrodami).

Pierwsze miejsce w Biegu Wilka zajął Jacek Chruściel, drugie Tomasz Łaziuk, a trzecie Mariusz Kusio. Wręczono też puchar dla jednego z najmłodszych uczestników biegu – Franka, który choć ma niewiele lat, brał udział w imprezie już po raz czwarty. Podczas niedzielnej imprezy pamiątkową statuetkę odebrał również Ryszard Grafik, prezes ŚZŻAK Koło Łuków. Był to wyraz podziękowania za zaangażowanie się członków koła w organizację wydarzenia.
Nagrody tryumfatorom w Biegu Wilka wręczyli: poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, starosta łukowski Dariusz Szustek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków Przemysław Suchodolski.

Łącznie w biegach udział wzięło ok. 150 biegaczy. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Niektórzy wystartowali w dwóch biegach. Wszyscy uczestnicy tych biegów otrzymali: pakiet startowy (a w nim m. in.: koszulka z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, a także materiały historyczne), pamiątkowy, okolicznościowy medal oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną „Wiktoria".

W niedzielę można też było honorowo oddać krew. W akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „OSTOJA” wzięły udział 22 osoby, które oddały blisko 10 litrów krwi.

Dodatkową atrakcją był pokaz w wykonaniu 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Organizatorem „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” był radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk. Współorganizatorami byli: Powiat Łukowski, Miasto Łuków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Sala Weselna „Wiktoria”, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Stowarzyszenie „Przyjazny Łuków”. Koordynatorem ze strony ŁOK był Tomasz Kanadys.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.