Koncert „Śpiewamy dla Majki” w wykonaniu młodszych wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK

Podziel się:
Oceń:
8.03.2019, 09:15

W niedzielę 3 marca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się 2 koncerty karnawałowe „Śpiewamy dla Majki”.

Podczas pierwszego koncertu wystąpiła młodsza grupa wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK: Weronika Wierzchowska, Weronika Chmiel, Olek Kita, Ala Zakrzewska, Zosia Szczuchniak, Wiktor Dauter, Bartek Sosnowski, Maja Komoszka, Łucja Gronowska, Karolina Jastrzębska, Emilia Mateńka, Zuzia Bochman, Julia i Marta Wardak oraz Emilka Szcześniak.

Na koniec koncertu wszyscy wokaliści zaśpiewali razem piosenkę „Otwórzmy serca".

Koncerty miały charakter charytatywny – biletem wstępu na koncert był datek złożony do puszki na rzecz jednej z wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK – Majki Przegalińskiej.

Maja od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. Maja to dzielna dziewczynka, nie narzeka, chętnie ćwiczy, jej dwiema największymi pasjami są nauka i śpiew. Aby Majka mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt.

Właśnie na te cele prowadzona była zbiórka funduszy.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.