Koncert „Śpiewamy dla Majki” w wykonaniu starszych wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK

Podziel się:
Oceń:
8.03.2019, 09:21

W niedzielę 3 marca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się 2 koncerty karnawałowe „Śpiewamy dla Majki”.

Podczas drugiego koncertu wystąpiła starsza grupa wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK: Mikołaj Gajowy, Gabrysia Rek, Sylwia Purzycka, Oliwia Dzido, Anastazja Klimiuk, Bartek Gawroński, Marta Skurka, Weronika Radomyska, Ola i Maja Misiak, Julia Stolarczyk, Dominika Piros, Karolina Oklińska, Gabrysia Łukasik oraz Klaudia Borejko.

Na koniec koncertu wszyscy wokaliści zaśpiewali razem piosenkę „Otwórzmy serca".

Koncerty miały charakter charytatywny – biletem wstępu na koncert był datek złożony do puszki na rzecz jednej z wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK – Majki Przegalińskiej.
Maja od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. Maja to dzielna dziewczynka, nie narzeka, chętnie ćwiczy, jej dwiema największymi pasjami są nauka i śpiew. Aby Majka mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt. Właśnie na te cele prowadzona była zbiórka funduszy.

Koncert zorganizowali: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Kulturalnych Marzycieli.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.