Wystawa fotograficzna „Misja Kaukaz Elbrus 2018” w Łukowskim Ośrodku Kultury

start 31.08.2018 godz. 00:00

Łukowski Ośrodek Kultury, Galeria PROwizorium

koniec 19.09.2018 godz. 22:00

Lokalizacja: Łuków, Ks. Kard. S. Wyszyńskiego, 20

Łukowski Ośrodek Kultury oraz Sebastian Ignaciuk zapraszają na wystawę fotograficzną „Misja Kaukaz Elbrus 2018”. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 30 września do 19 września 2018 roku.

Autor zdjęć oraz uczestnik tej wyprawy Sebastian Ignaciuk mówi tak o wystawie...
„Reporterska, edukacyjna...tak najtrafniej określić rodzaj i cel
wystawy.
Zdjęcia wykonane często w trudnych warunkach, nie zawsze wysokiej jakości sprzętem. Obrazują trud wyprawy, perypetie organizacyjne, czekanie na dalszą podróż, czekanie i walkę z pogodą. Można będzie zobaczyć spożywanie posiłków na wysokości ponad 4000 m n.p.m., rozbijanie namiotów w skrajnych warunkach...
Zdjęcia bez retuszu, bez upiększania... Nie zabraknie również zjawiskowych krajobrazów Kaukazu...

Kilka słów o wyprawie:
Wyprawa na Kaukaz była drugą wyprawą, której celem było zdobycie szczytu Korony Ziemi. Rok wcześniej został zdobyty najwyższy szczyt Alp - Mont Blanc. Elbrus (5642 m n.p.m.) jest także najwyższym szczytem w Rosji. Wyprawa odbyła się w czerwcu 2018 roku. 15 wspinaczy wyruszyło z Warszawy samolotem do Moskwy i Mineralnych Wód. Następnie busem do Piatigorska na pierwszy „cywilizowany" nocleg. Stąd do Azau „pod" Elbrusem było już tylko 80 km... W wyprawie brały udział osoby z całego kraju, w tym jedna z Łukowa. Atak szczytowy w trudnych warunkach, temperatura poniżej - 20 stopni, wiatr ponad 70 km/h, zakończony po 14 godzinach...”

Zapraszamy!!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.