Recital Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny" w Łukowskim Ośrodku Kultury

start 10.11.2018 godz. 19:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 10.11.2018 godz. 21:00

Lokalizacja: Łuków, ul. ks. St. kard. Wyszyńskiego 20

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na recital Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny". Koncert odbędzie się w sobotę 10 listopada 2018 roku o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury w ramach Łukowskiej Mocy Kultury. 

Bilety w cenie 35 zł dostępne są w kasie Kina Łuków oraz online TUTAJ

Spektakl muzyczny Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny" to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.

Pomysł zrodził się przy przeglądaniu starego rodzinnego albumu. Nieznajome postaci ze zdjęć aż się prosiły, żeby wymyślić im nowe, zabawne życiorysy. Niektóre piosenki były też inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

Recital przeplatany jest konferansjerką, na którą składają się m.in. cytaty z poradników deklamatoryki z początku XIX wieku, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne, które wywołują salwy śmiechu publiczności.

Wystąpią:
Kacper Kuszewski - śpiew
Tomasz Krezymon - piano

Zapraszamy!!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.