Koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej JAK w Łukowskim Ośrodku Kultury

start 19 stycznia 2019 19:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 19 stycznia 2019 20:30

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej JAK z Przeworska, który odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2019 roku o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Bilety na koncert w przedsprzedaży w cenie 15 PLN do nabycia w kasie Kina Łuków lub online TUTAJ W dniu koncertu cena biletu to 20 PLN.

Może nie jest to zbyt oryginalne, ale wszystko zaczęło się od Stachury i okresu wielkiej młodzieńczej fascynacji lidera zespołu, życiem i twórczością tego poety. Gabriel Manowiec - łukowianin, początkowo pisał do szuflady, dopiero wyróżnienia w kolejnych ogólnopolskich festiwalach dały mu wiarę, że jego twórczość jest dobrze odbierana przez szerszą publiczność. Aktualny, wciąż poszerzający się repertuar zespołu to piosenki przede wszystkim do tekstów Gabriela Manowca, jednakże podczas koncertów JAK wykonuje także wiersze Stachury czy Leśmiana. Jeśli chodzi o styl muzyczny wykonywanych piosenek to jest on z pewnością wypadkową doświadczeń muzycznych wszystkich członków zespołu. Zespół stara się czerpać z różnych gatunków muzycznych (m.in. blues, reggae, swing, folk a nawet jazz), chce żeby ich piosenki były stylistycznie zróżnicowane.

Zespół jest zwycięzcą wielu festiwali muzycznych, m.in. :
- GRAND PRIX – XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” – Busko–Zdrój 2018;
- I nagroda za piosenkę „Księżyce” – Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej - Danielka 2017;
- Nagroda specjalna im. Grzegorza Pecla – V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” 2-4.12.2016;
- GRAND PRIX dla lidera zespołu Gabriela Manowca w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku” – Kielce 2014;
- II miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” – Busko–Zdrój 2014;
- III miejsce podczas 8. Przegląd Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać Poezję” Stachuriada 2013.

JAK ma na swoim koncie płytę „Księżyce” oraz płytę live w Radio Rzeszów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej czy po prostu dobrej muzyki.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.