×

Koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu” w ŁOK

start 13.03.2019 19:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 13.03.2019 21:00

Lokalizacja: Łuków, ul. ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza w środę 13 marca 2019 roku o godzinie 19:00 na koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu”. Koncert piosenek najsłynniejszej francuskiej szansonistki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina. Wydarzenie to odbędzie się w ramach obchodów imienin łukowskiej Bożeny.

Podczas koncertu usłyszymy nowoczesne interpretacje najbardziej znanych piosenek Edith Piaf. Koncert przeplatają opowieści o Edith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji tworzą magię opowieści z minionych lat.

Koncertowi towarzyszy wystawa fotografii codziennego - niecodziennego Paryża, widzianego oczami autorki Lucy, Paryżanki z wyboru i serca.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków oraz online TUTAJ

Duet Lucy&Tom (Lucy - wokal, Tom - gitara elektryczna).
Lucy - wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz Tom - wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. Edith Piaf i gitara elektryczna - nowoczesne interpretacje piosenek Edith Piaf i jej śpiewających przyjaciół w wyjątkowych aranżacjach na głos i gitarę elektryczną nadają świeżego wiatru w żagle starym acz nieśmiertelnym utworom. Lucy&Tom w swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Bowie’go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Koncertowali w Polsce, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę „Edith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Edith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. Do nagrań użyto oryginalnego francuskiego mikrofonu Melodium Melodynamic 75A, takiego właśnie, do którego przed laty śpiewała Edith Piaf. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej duet Lucy&Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Więcej o duecie Lucy&Tom oraz ich wykonania utworów do odsłuchania na stronie www.lucyandtom.fr

Zapraszamy na koncert duetu Lucy&Tom „Wieczór w Paryżu” do ŁOK!!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.