Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:28

Wystawa "MASKI pamięci emocji"

Wystawa "MASKI pamięci emocji"

Kategoria:

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii pod tytułem "MASKI pamięci emocji", która jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii "Zbliżenie" o uśpionych endorfinach. Prace w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć od 1 lipca 2019 roku do 14 sierpnia 2019 roku. Wstęp darmowy.



"MASKI pamięci emocji" - to ogólnopolska kampania o relacjach międzypokoleniowych, którą widziało już ponad 16 tysięcy osób w całej Polsce.



Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi - piętnastką uczących się fotografii dzieci w wieku 9-14 lat Amelią Domańską, Aleksandrą Gmur, Ingą Górną, Julią Targońską, Mikołajem Królem, Dominiką Matuszewską, Piotrem Mazurem, Klaudią Miszczuk, Kornelią Niebrzegowską, Martyną Ostasiewicz, Moniką Pawliną, Bartłomiejem Rączką, Amelią Szymańską, Klarą Świć i Oliwią Wlizło z Klubu Miłośników Fotografii "Zoomik" w Radzyniu Podlaskim podjęli się rozbudzenia w nas endorfin.



Wystawa niezwykła w przekazie podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu.



Projekt składa się z 15 prac wydrukowanych w formacie 100x70 cm i 15-tu innych równolegle prezentowanych w bliźniaczej wystawie w internecie i mediach jako zachęta do odwiedzenia wystawy. Prace wydrukowane można oglądać wyłącznie na wystawach. 



KURATOR PROJEKTU



Janusz Wlizło - pomysłodawca i autor opracowań prac. Założyciel i prowadzący Klub Miłośników Fotografii „Zoomik”. Radzynianin. Fotografuje z pasją już od 35 lat. Jego zdjęcia wykorzystywane są na całym świecie. Przez lata był oficjalnym fotoreporterem Polskiego Związku Taekwon-Do i tworzył wizerunek Polskiego Związku Taekwon-Do projektując całą oprawę graficzną ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, jego prace wystawiane były na ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą, pasjonat grafik amator, regionalista, laureat plebiscytów, wolontariusz wielu organizacji i projektów charytatywnych. Organizator licznych wystaw, warsztatów i plenerów. Autor radzyńskich kalendarzy z Pałacem Potockich i "żółtej kolekcji" - pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim”.



Wspomnienia, refleksje, emocje, recenzje ...

z wernisażu i wystawy projektu "MASKI pamięci emocji"


--------------------------------------

Maski pamięci emocji to wyjątkowy projekt, który prowokuje do refleksji na temat emocji towarzyszących nam w relacjach międzyludzkich a szczególnie tych które pojawiają się na linii rodzic-dziecko. Emocje traktowane z należnym szacunkiem i troską są podstawą rozwoju i budowania dojrzałej osobowości. 

Są niezbędne, gdy chcemy zrozumieć innych oraz zbudować trwałą więź. Jednak aby dobrze posługiwać się tymi narzędziami trzeba na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i spróbować wsłuchać się w to, co mówimy do naszych najbliższych. Okazją do zatrzymania się jest prezentowana wystawa. Warto 

ją wykorzystać.

Anna Targońska - psycholog dziecięcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Mama jednej z autorek zdjęć w projekcie. 

--------------------------------------

Wystawa na prawdę robi wrażenie, pokazuje głębię myślenia i przeżywania bardzo młodych ludzi, a dorosłych uwrażliwia na potrzebę postępowania mądrego z dziećmi, tzn. okazywania szacunku, wspierania w dążeniach, zrozumienia w chwilach słabości. Tak, aby młody człowiek mógł przy nas dorastać szczęśliwie i kształtować poczucie własnej wartości. Chciałabym bardzo gościć tą wystawę w mojej szkole, zaprezentować ją uczniom, gronu pedagogicznemu i rodzicom na wywiadówce. 

Ewa Grodzka - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim

--------------------------------------

Za nami jedna z najbardziej emocjonujących wystaw tego roku w Radzyniu Podlaskim. 

Michał Maliszewski - dziennikarz, fotografik

--------------------------------------

Moim zdaniem ta wystawa jest życiowa, prawdziwa. Piękna wykonana grafika. Nas sam widok łza w oku się kręci. 

Emilia K. z Żor, l. 12

--------------------------------------

Arcyciekawa wystawa wraz z prezentacjami multimedialnymi. Świetny temat na godziny wychowawcze i nie tylko. Porusza na wskroś, wywołując do tablicy tematy mało popularne a jakże ważne. U nas w szkole wywołała lawinę żarliwych rozmów o relacjach międzypokoleniowych. Szach mat emocje.

Marcin Detiuk - wychowawca w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, instruktor szachowy



ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20 Łuków
Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury
Rozpoczęcie: 01.07.2019 00:00
Zakończenie: 14.07.2019 00:00
Wykład ŁUTW: "Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Historia, życie, praca" Wykład ŁUTW: "Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Historia, życie, praca" Zapraszamy słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie pn. "Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Historia, życie, praca", które poprowadzi dr Jerzy Giżejewski z Polskiej Akademii Nauk.Spotkanie zaplanowane jest 29 kwietnia 2024r. o g. 12.00 w Sali Widowiskowej ŁOK.Kilka słów na temat wykładu:Stacja polarna w Hornsundzie została zbudowana w 1957 roku na potrzeby polskiej wyprawy badawczej, realizowanej w ramach Międzynarodowego Roku Geofizycznego. Od 1978 roku. Stacja pracuje nieprzerwanie, a załogi stacji zmieniają się w cyklu rocznym. Dr Jerzy Giżejewski w prezentacji opowie o miejscu budowy stacji, jej historii, warunkach życia i pracy, prowadzonych badaniach i roli, jaką Stacja odgrywa w międzynarodowych badaniach polarnych.Prowadzący: dr Jerzy GiżejewskiUkończył geologię na Uniwersytecie Warszawskim i podjął tam pracę w Zakładzie Geologii Dynamicznej. Doktorat uzyskał w 1974 na podstawie pracy o procesach sedymentacji zachodzących w korycie Wisły. W 1991 roku przeniósł się do Instytutu Geofizyki PAN gdzie podjął pracę w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich prowadząc badania nad sedymentacją osadów w jeziorach i fiordach południowego Spitsbergenu. Jako hobby pomagające w pracy zawodowej uprawiał speleologię (instruktor państwowy speleologii) i nurkowanie swobodne (instruktor okręgowy wg norm CMAS). Jako pierwszy, wraz z W. Roszczynko, prowadził padania podwodne na Spitsbergenie w 1980 roku. Dwukrotnie kierował całorocznymi wyprawami Instytutu Geofizyki do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie i ośmiokrotnie pracował na Spitsbergenie w sezonach letnich.Od 2011 roku pracuje  w kierowanych przez Instytut Geofizyki PAN projektach edukacyjnych EDU-Science.eu, EDU –Arctic.eu , EDU-Arctic.pl i Odyssey.Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.04.2024 12:00
Wystawa „Anatomii Człowieka Współczesnego" uczniów I LO w Łukowie Wystawa „Anatomii Człowieka Współczesnego" uczniów I LO w Łukowie Wystawa „Anatomii Człowieka Współczesnego" prezentuje unikalne prace plastyczne stworzone przez utalentowanych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.Inspirując się arcydziełem Andrzeja Wróblewskiego, "Portretem Anatomicznym" lub "Człowiekiem Rozdartym", młodzi artyści wyczuli nie tylko formę, ale i głębię przesłania tych dzieł. Wykorzystując technikę mieszanej techniki malarstwa i kolażu, ich prace kunsztownie eksplorują kondycję współczesnego człowieka.oprzez swoje dzieła, uczniowie odkrywają i eksponują złożoność ludzkiego doświadczenia w dzisiejszym świecie. Tytuł "Anatomia Człowieka Współczesnego" doskonale oddaje ducha wystawy, która nie tylko analizuje anatomiczną strukturę człowieka, ale również jego psychologiczne, społeczne i emocjonalne aspekty.Prace prezentowane na wystawie są nie tylko estetycznie zachwycające, lecz także prowokujące do refleksji. Młodzi artyści nie unikają trudnych tematów ani kontrowersji; ich obrazy stanowią bezlitosne spojrzenie na realia współczesnego życia. Przechodząc przez galerię, odnajdziemy w nich nie tylko zaskakującą interpretację formy, lecz także głębokie treści, które odsłaniają istotę ludzkiego istnienia w obliczu nowoczesności."Anatomia Człowieka Współczesnego" to więcej niż tylko wystawa sztuki; to zaproszenie do introspekcji i zrozumienia współczesnej egzystencji. Prace tych młodych artystów stanowią nieocenioną okazję do spojrzenia na siebie i świat w najszczerszym lustrze, podążając za refleksją, jaką dały nam wielkie dzieła mistrza polskiego modernizmu.Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury.Dostępna będzie dla odwiedzających do 29 kwietnia 2024r.Już tradycyjnie partnerem wystawy jest Numazu Sushi & Thai ŁukówZapraszamy 😊 Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.04.2024 – Data zakończenia wydarzenia: 29.04.2024
ZMIANA TERMINU: Cztery Pory Miłowania w Łukowie! ZMIANA TERMINU: Cztery Pory Miłowania w Łukowie! Koncert w Łukowie przełożony! Szanowni Państwo z powodu choroby jesteśmy zmuszeni przełożyć koncert z dnia 22.03.2024 (w Łukowie. Do końca mieliśmy nadzieję, że uda nam się spotkać. Natomiast sytuacja się pogarsza 🙁. Nowy termin koncertu to 5 maja 2024 roku o godzinie 18:00.Szykuje się na niezapomniane muzyczne przeżycie! Na scenie pojawi się zespół, który zdobywa serca publiczności swoją niezwykłą muzyką i charyzmą – Cztery Pory Miłowania. To wyjątkowe wydarzenie obiecuje zapewnić miłośnikom poezji śpiewanej i folku niezapomniane emocje.PRZYPOMINAMY: koncert zespołu „Cztery pory miłowania” odbędzie się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Bilety zachowują swoją ważność zgodnie z numeracją rzędów i miejsc na koncert, który początkowo miał być w sali widowiskowej ŁOK. Do zobaczenia na koncercie!Cztery Pory Miłowania to obecnie jedna z najbardziej popularnych grup na polskiej scenie muzycznej. Zdobywają uznania swoją zdolnością do rozbudzania emocji, wzruszania słowem i muzyką, co sprawia, że ich twórczość trafia prosto do ludzkich serc. Zespół ten cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów, a ich koncerty to prawdziwe spektakle, pełne energii i niepowtarzalnej atmosfery.Bilety na koncert już dostępne w przedsprzedaży. Można je nabyć w kasie Kina Łuków oraz online. Cena biletów: 90 zł, do nabycia on-line: biletyna.pl / kupbilecik.plCztery Pory Miłowania to zespół utworzony z pasji do tworzenia muzyki, której celem jest dotarcie do ludzkich serc. Michał Miotke, wokalista, gitarzysta, konferansjer, autor muzyki, lider i założyciel zespołu, to postać niezwykle utalentowana i charyzmatyczna. Jego poruszający głos w połączeniu z głębokimi tekstami piosenek sprawia, że każdy koncert to unikalne doświadczenie.Patryk Wendrowski, gitarzysta basowy, współzałożyciel zespołu i autor kilku piosenek, jest nietuzinkowym wirtuozem gitary basowej z wybitną wyobraźnią muzyczną. Do tego dołącza znakomita pianistka Malwina Groenwald, która ubogaca całość aranżacji muzycznych swoim talentem instrumentalnym i wokalnym.Zespół może pochwalić się wydaniem już czterech płyt studyjnych, a w grudniu tego roku fani będą mieli okazję poznać ich najnowszy, piąty album. Cztery Pory Miłowania to nie tylko zespół, to grupa dobrych znajomych muzykujących ze sobą od dzieciństwa. To właśnie ta przyjaźń i zrozumienie między członkami zespołu sprawiają, że ich występy emanują szczerością, pokorą i dobrym humorem.Nie przegap okazji na przeżycie niezapomnianego wieczoru w towarzystwie Czterech Pór Miłowania. Bądźcie częścią tego muzycznego święta, które obiecuje poruszyć Wasze serca i pozostawić niezapomniane wspomnienia. Bilety dostępne są już teraz – niech ta data zapisze się w Waszych kalendarzach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.05.2024 18:00