Koncert góralski „Nuty góralskie Św. Jana Pawła II”

start 18.10.2019 19:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 18.10.2019 20:00

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Nuty góralskie Św. Jana Pawła II”. W związku z przypadającą w dniu 16 października 2019 roku 41. rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na papieża oraz inauguracją obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w ŁOK wystąpi zespół góralski „Góralska Hora” z Zakopanego. 
 

Koncert odbędzie się w piątek 18 października 2019 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Bilety w promocyjnej cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz online TUTAJ

Zespół „Góralska Hora” to jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami. Zespół znany jest też z nagrań muzycznych do serialu TV Polsat „Szpilki na Giewoncie”.

Nazwa góralskiej folkowej kapeli „Góralska Hora” pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Kapelę tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Instrumentarium zespołu stanowią: skrzypce I, skrzypce II, cymbały węgierskie, altówka oraz kontrabas. Zespół „Góralska Hora” sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Ta folkowa kapela hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.

Zespół góralski „Góralska Hora” z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami: słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi oraz żydowskimi.

Każdy koncert grupy „Góralska Hora” jest dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki, która wykorzystując folklor górski oraz żywiołowe i porywcze bałkańskie rytmy, budzi zaciekawienie każdej Publiczności.

Zapraszamy na koncert zespołu „Góralska Hora” do ŁOK !!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.