Retransmisja spektaklu familijnego "Zaczarowany flet" z cyklu „The Metropolitan Opera”

start 8 grudnia 2019 18:30

Kino Łuków

koniec 8 grudnia 2019 20:30

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na pierwszą w sezonie 2019-2020 retransmisję z cyklu „The Metropolitan Opera”. Pierwszym wyświetlanym przedstawieniem 8 grudnia 2019 roku o godzinie 18:30 będzie spektakl familijny "Zaczarowany flet".

Bilety w cenie 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ.

The Metropolitan Opera przypomina widzom cyklu transmisji „Zaczarowany flet” Mozarta w reżyserii Julie Taymor. Na początku lat 90. wyreżyserowała ona filmową wersję opery-oratorium „Król Edyp” Strawińskiego, wykorzystując wielkie ruchome lalki; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Taymor ma na swoim koncie także reżyserię „Fridy” z Salmą Hayek czy musicalu „Król Lew”. „Zaczarowany flet” był pierwszym spektaklem transmitowanym do kin przez Met. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

Wolfgang Amadeus Mozart
Die Zauberflöte | The Magic Flute
Zaczarowany flet

POWTÓRKA SPEKTAKLU Z 30.12.2006, PIERWSZEGO W HISTORII TRANSMITOWANEGO DO KIN | WERSJA FAMILIJNA
dyrygent: James Levine
reżyseria i kostiumy: Julie Taymor
scenografia: George Tsypin
światło: Donald Holder
lalki: Julie Taymor i Michael Curry
choreografia: Mark Dendy
W rolach głównych: Ying Huang jako Pamina, Erika Miklósa jako Królowa Nocy, Matthew Polenzani jako Tamino, Nathan Gunn jako Papageno, David Pittsinger jako Mówca, René Pape jako Sarastro

Zapraszamy do spędzenia tego popołudnia w Kinie Łuków.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.