Warsztaty Teatralne Ł’OK „WSPÓŁ…CZUCIE NA SCENIE z Mrożkiem w tle” 

start 11 sierpnia 2020 10:30

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 11 sierpnia 2020 18:30

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

To wydarzenie zmierzające do stworzenia dzieciom i młodzieży możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas wakacji.

Organizacja warsztatów przez Łukowski Ośrodek Kultury jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Podczas warsztatów poczynimy próby integracji dzieci i młodzieży w procesie twórczym. Uczestnikami będą recytatorzy i aktorzy skupieni wokół Łukowskiego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. Będzie to więc także integracja środowisk. W sytuacji pandemicznej podejmowanie przedsięwzięć zmierzających do bezpośrednich relacji międzyludzkich wydaje się mieć ogromne znaczenie, zwłaszcza jeżeli ma to miejsce w przestrzeni kultury teatralnej. W zajęciach warsztatowych weźmie udział ponad 20 osób w wieku od 9 do 17 lat.

Odbędą się one 11 sierpnia od godziny 10:30 w Sali Widowiskowej ŁOK zgodnie z procedurami i obostrzeniami w dwóch podgrupach.

Instruktorem prowadzącym będzie Marcin Woszczewski w asyście Marcina Nawrockiego i Szymona Woszczewskiego z Teatru MMS impro z Rudy-Huty. Pomysłodawcą i koordynatorem warsztatów z ramienia ŁOK jest Sławomir Żyłka przy współpracy pozostałych pracowników placówki.

Inspiracją do improwizacyjnych działań teatralnych będą przede wszystkim, ale nie tylko, teksty Sławomira Mrożka. W przedpandemijnym założeniu miały to być trzydniowe warsztaty ze znacznie większą liczbą uczestników i obszerniejszym programem. Rzeczywistość zweryfikowała nasze plany. Zechcemy jednak zrealizować podstawowe założenia. Nazwa warsztatów jest także zaczerpnięta z tytułu opowiadania S. Mrożka. To tytułowe „WSPÓŁCZUCIE” zawiera elementy profilaktyczne a „WSPÓŁ…CZUCIE NA SCENIE” odnosi się do poczucia obecności partnera scenicznego i… wspólnego z nim odczuwania. Jako, że Sala Widowiskowa będąca warsztatowym teatrum, sąsiaduje z Kinem ŁUKÓW zachcemy zapoznać uczestników z teatralnymi i filmowymi środkami wyrazu artystycznego.

Warsztaty zakończą się otwartym pokazem powarsztatowym, a także improwizowanym spektaklem Teatru MMS impro z Rudy-Huty. Pokaz powarsztatowy rozpocznie się w sali widowiskowej ŁOK o godzinie 17:00. Z wydarzenia będzie dostępna transmisja on-line na facebook'u oraz youtube Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Będą upominki dla uczestników w postaci biletów kinowych, które zapewnią im wakacyjne popołudnie w Kinie Łuków.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.