Wystawa wirtualna „Drogi do Niepodległej" w Galerii PROwizorium

start 5 listopada 2020 12:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 30 listopada 2020 12:00

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Link do wystawy : https://www.lok.lukow.pl/galeria/284,drogi-do-niepodleglej

Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków oraz Galeria PROwizorium zapraszają na wernisaż wystawy „Drogi do Niepodległej", który odbędzie się 5 listopada 2020 godzinie 12:00 w Galerii PROwizorium.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia zachęcamy do obejrzenia transmisji on-line z wydarzenia na profilu FB Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa pokazuje Józefa Piłsudskiego jako wizjonera i charyzmatycznego przywódcę, który zjednoczył tysiące ludzi i porwał ich do walki o niepodległość. Poszczególne wątki przedstawiają Komendanta jako dalekowzrocznego polityka, dowódcę wojskowego obdarzonego zaufaniem podkomendnych, obywatela o demokratycznych przekonaniach, człowieka otoczonego legendą, ale przede wszystkim męża stanu, który jako Tymczasowy Naczelnik Państwa wziął na siebie ciężar odpowiedzialności za los odradzającej się ojczyzny. To również opowieść o dylematach, trudnych decyzjach, podejmowaniu ryzyka, niepowodzeniach i sukcesach.

Wystawa prowadzi widza od momentu przełomowego – odzyskania niepodległości – drogą, którą wybrał Piłsudski, idąc za marzeniem
o wolnej Polsce.

Czas ekspozycji wystawy: 5-30.11.2020 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.