Wyjątkowy koncert piosenek Leonarda Cohena i Włodzimierza Wysockiego

start 17.02.2018 godz. 18:00

Łukowski Ośrodek Kultury

koniec 17.02.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert piosenek legendy kanadyjskiego folk rocka Leonarda Cohena i rosyjskiego pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. Będzie to koncert akustyczny w wykonaniu lidera zespołu „Projekt Volodia" - Janusza Kasprowicza z towarzyszeniem multiinstrumentalisty Stanisława Marinczenko. Koncert ten odbędzie się w sobotę 17 lutego 2018 roku o godz. 18.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków oraz na stronie TUTAJ

W programie koncertu w ŁOK utwory Włodzimierza Wysockiego, Leonarda Cohena oraz błatne (więzienne, uliczne).

Janusz Kasprowicz - muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu „Projekt Volodia", znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2010 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem" oraz wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni". Dyrektor artystyczny wielu koncertów m.in. „Nocy Bardów" podczas festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, t.j. akordeon, buzuki, gitara basowa, pianino, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców, głównie Stanisława Marinczenko podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

Zapraszamy i do zobaczenia w Łukowskim Ośrodku Kultury !!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.