Spektakl teatralny „Calineczka” w ŁOK

  • 11.05.2018, 18:53 (aktualizacja 12.06.2018 13:00)
  • Tomasz Kanadys
Spektakl teatralny „Calineczka” w ŁOK
W środę 9 maja 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się 4 spektakle teatralne „Calineczka” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Przedstawienie obejrzało prawie 800 dzieci kl. 0-III ze szkół i przedszkoli powiatu łukowskiego.

Spektakl teatralny „Calineczka”  to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena. Przeniósł on widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyłoniła się z kielicha zaczarowanego kwiatu. W swojej wędrówce przez świat, Calineczka poznała: Chrabąszcza, Myszkę, Kreta, Jaskółkę i Rodzinę Żab. Jaskółka z wdzięczności za okazaną jej troskliwość i współczucie przeniosła dziewczynkę do zaczarowanego świata Elfów, gdzie oświadczył jej się król. Dzieci przybyłe na przedstawienie czynnie uczestniczyły w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości i niesienia pomocy potrzebującym, stając się często aktorami poszczególnych scen spektaklu. „Calineczka” dostarczyła niezapomnianych wzruszeń i refleksji.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe