Prapremiera Teatru TŁOK „Polowanie na lisa” Sławomira Mrożka

  • 12.06.2018, 17:57 (aktualizacja 21.06.2018 17:16)
  • Sławomir Żyłka
Prapremiera Teatru TŁOK „Polowanie na lisa” Sławomira Mrożka
Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na prapremierę Teatru TŁOK „Polowanie na lisa” Sławomira Mrożka.

Prapremiera tej jednoaktówki w wykonaniu aktorów amatorów Teatru Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się w środę 20 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00 w Sali Widowiskowej ŁOK. Adaptacja tekstu, inscenizacja, scenografia i reżyseria - Sławomir Żyłka, przy nieocenionej współpracy całego zespołu Teatru TŁOK.

„POLOWANIE NA LISA” Sławomir Mrożek
Jaka jest tematyka jednoaktówki „Polowanie na Lisa”? Oscyluje ona wokół odrzucenia zastanych wartości. Opowiada o kontestacji obiektywnego świata i rozbicia więzi społecznych. Stawia to pojedynczego człowieka w sytuacji bezradności i pustki. To tylko na pozór żart… rodem ze świata absurdu. To nie taka sobie błyskotliwa i przewrotna opowiastka, która powstała w 1977 roku. Ten absurd układa się w wieloznaczną i oryginalną alegorię. Alegorię uogólnioną na tyle, że po tylu latach, przystającą do współczesności. Scenerią dla fabuły jest każdorazowo „prawie śmietnik”. Niezależnie czy jest to las po kataklizmie… blokowisko… supermarket. Jest to łatwo czytelny znak naszej cywilizacji… Cywilizacji zmierzającej do samozniszczenia? W takim świecie zarówno Lis… jak i Kogut stają się u Mrożka obiektem polowania. Poluje na nich Wodzirej w towarzystwie Ogarów odzianych jak drobni urzędnicy. W krwawym przedsięwzięciu bierze udział Paralityk na wózku, który zabija Lisa i Koguta… Potem zaś sam zostaje otoczony przez stado Wilków… czy to tylko przypadek?

W łukowskiej wersji polowania grają:
- LIS – Marta Słodkowska;
- KOGUT – Michał Cegiełko;
- PARALITYK – Iwona Krystecka;
- POPYCHACZ – Aneta Lorenc;
- WODZIREJ – Agata Dębska-Sobiech;
- OGAR I – Bartłomiej Niewęgłowski;
- OGAR II – Kacper Siwiak;
- EKS – HRABIA – Bartłomiej Gregier;
- EKS – KRÓL – Tomasz Komorowski;
- TŁUM MYŚLIWYCH - Emila Róża Orzeł.

Wstęp wolny. Zapraszamy!!!

Sławomir Żyłka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe