Szkoła Tańca do Caro Dance Łuków

Od 2012 roku Łukowski Ośrodek Kultury kontynuuje współpracę ze Szkołą Tańca do Caro Dance. Caro Dance jest tanecznym ambasadorem Polski, tancerze tej szkoły uczestniczą w przedsięwzięciach artystycznych, spektaklach, festiwalach rangi europejskiej i światowej na czterech kontynentach. Są mistrzami Polski, Europy i Świata, a także zwycięzcami popularnych programów telewizyjnych takich jak „Got to Dance” czy „You Can Dance”.

Szkoła Tańca do Caro Dance posiada 25 letnie doświadczenie artystyczne i edukacyjne - to najlepsza edukacja taneczna w Polsce. Przy ośrodku działa łukowska filia szkoły, do której uczęszcza ponad setka dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 5 do 15 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Tancerze trenują taniec współczesny: jazz dance, modern pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańca. Swoje umiejętności reprezentują na tanecznych zawodach krajowych i międzynarodowych, a także biorą udział w imprezach organizowanych w Łukowie (mi.in.: Dni Łukowa, Pożegnanie Lata, Finał WOŚP itp., Dzień Dziecka, Piknik Rodzinny, Piknik Integracyjny „Bądźmy Razem”, I Łukowska Gala Tańca i inne).

Dzieci i młodzież przejawiają ogromne chęci i zapał do nauki, a taniec stał się ich sposobem na życie. Ogromne znaczenie ma również fakt iż sukcesy osiągane przez tych młodych mieszkańców Łukowa są także sukcesami naszego miasta, układając się w  pasmo sukcesów, ale i wytężonej pracy.