×

O Fabryce Piosenki

Fabryka Piosenki ŁOK to miejsce dla osób, które lubią śpiewać i chcą szkolić swój głos. Oferujemy indywidualne zajęcia oraz pracę w zespole wokalnym odbywające się pod okiem profesjonalnego i wykształconego trenera wokalnego. Podczas spotkań zajmujemy się kształceniem w zakresie: emisji głosu, intonacji, poczucia rytmu, dykcji, interpretacji piosenki. Dajemy także możliwość pracy z mikrofonem na scenie. Zajęcia przygotowują również do konkursów i festiwali wokalnych. Ponadto młodzi adepci sztuki wokalnej będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas planowanych koncertów Fabryki Piosenki ŁOK.
Prowadzący: Monika Sołtyszewska – nauczyciel śpiewu, wokalistka, dyrygent, pedagog
Zajęcia Fabryki Piosenki ŁOK odbywają się w trzech grupach wiekowych:
1.    dzieci 6 – 9 lat
2.    nastolatki 10 – 13 lat
3.    młodzież powyżej 14 lat, dorośli

Rozśpiewane smyki – grupa 6 – 9 lat
Praca z najmłodszymi jest dużym wyzwaniem, dlatego  aby jak najlepiej wspomóc rozwój młodego człowieka wprowadzamy go w świat muzyki i piosenki. Podczas zajęć dla najmłodszych często łączymy śpiew z tańcem i zabawą, dostosowujemy ćwiczenia wokalne oraz repertuar do wieku naszych milusińskich. W „Rozśpiewanych smykach” dzieci kształcą słuch, głos oraz wyobraźnię muzyczną, nabierają również śmiałości podczas publicznych występów i uczą się współpracować w grupie rówieśniczej.

Ad Libitum - grupa 10 – 13 lat
Zajęcia dla nastolatków, które chcą uczyć się śpiewać. Podczas spotkań kształcimy umiejętności wokalne oraz emisję głosu stosując szereg specjalnie dobranych ćwiczeń. Sama technika to jednak nie wszystko, dlatego w czasie zajęć kładziemy również nacisk na interpretację piosenki. Nasi podopieczni stawiają swoje pierwsze kroki z mikrofonem, uczą się obycia scenicznego przydatnego podczas licznych konkursów i festiwali wokalnych. 
 

Sound – grupa powyżej 14 lat
Zajęcia przeznaczone zarówno dla tych, który już wcześniej uczyli się śpiewać, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z piosenką. W „Sound” liczy się przede wszystkim indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Przez ćwiczenia staramy się wydobyć osobowość i muzyczną wrażliwość drzemiącą w każdym wokaliście. Uczymy prawidłowej emisji głosu oraz umiejętności przelania  interpretacji tekstu piosenki na zaśpiewane dźwięki. Dzięki możliwości pracy z mikrofonem podczas zajęć przestają być straszne występy przed publicznością, a trema staje się tylko wspomnieniem.