O Łukowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

O Łukowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął swoją działalność w marcu 2012 r.

Oferta ŁUTW skierowana jest do osób, które będąc na emeryturze lub częściowo ograniczając pracę zawodową, chcieliby pozostać aktywni fizycznie, jak i również intelektualnie.  

Słuchacze należący do Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na co dzień mają możliwość uczestniczenia m. in.: w zajęciach sportowych (joga, gimnastyka, basen), informatyce, zajęciach manualnych (Wielowymiarowe działania artystyczne), zajęciach literackich/filmowych (Czytelnicze inspiracje/Filmoteka Dorosłego Człowieka), lektoratach językowych (j. angielski – poziom podst., poziom. zaawansowany, j. niemiecki), Formach malarskich, Klubie podróżnika "Obieżyświat", cyklicznych spotkaniach z historią.

Oprócz stałych zajęć regularnie (przynajmniej raz w miesiącu), odbywają się wykłady, warsztaty, które prowadzą osoby wykwalifikowane w danych specjalnościach i dziedzinach.

Ciekawą i przyjemną formą spędzania wolnego czasu są również wycieczki, wyjazdy, organizowane w różnorodne miejsca kilka razy w roku.

W ramach aktywności proponujemy również tematyczne bale. Podczas tanecznych wieczorków Słuchacze mogą zintegrować się, jak i również potańczyć przy ulubionych przebojach.

Koordynatorem Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Alicja Dymitruk.

Zapraszamy serdecznie stałych oraz nowych Słuchaczy do uczestnictwa w roku akademickim 2021/2022.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 884 888 335.