Wystawa- fotografia- Twierdza Brzeska

  • 27 czerwca 2013, 14:50
  • Hubert Wysokiński
Wystawa- fotografia- Twierdza Brzeska
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 26 czerwca o godzinie 18.00. na otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Twierdza brzeska w okresie międzywojennym. Lata 1921 – 1939”. Znaleźć będzie można na niej zdjęcia obrazujące historię Twierdzy Brzeskiej z okresu związanego z historią Polski.

Prezentowane fotografie pokazują życie żołnierzy IX korpusu Poleskiego Wojska Polskiego i ich rodzin stacjonujących w Twierdzy w okresie od 18 marca 1921 roku do września 1939 roku. W tym czasie Twierdza była wojskowym miasteczkiem z założenia przeznaczonym dla około 4 tysięcy ludzi - żołnierzy, rodzin oficerów i podoficerów, cywili. Na jego obszarze znajdowało się wszystko co było potrzebne do zapewnienia autonomii: magistrat, poczta, elektrownia, wodociąg, radio, miejsca do wypoczynku, szkoła, szpital, hotel. Zdjęcia, które obrazuję tamto życie, pochodzą ze zbiorów Zespołu Pomnikowego „Twierdza Brzeska – Bohater” oraz prywatnej kolekcji Aleksandra Wierbickiego.

Wśród organizatorów wystawy znaleźli się Łukowski Ośrodek Kultury, Centrum Kulturalne przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej, Instytucja Państwowa Kompleks Memorialny „Brzeska Twierdza – Bohater”, Konsultant Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej oraz burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Hubert Wysokiński

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe