Wystawa- malarstwo- Sławomir Celiński-Piotrowicz

  • 20 marca 2013, 14:55 (aktualizacja 17 lipca 2019, 15:02)
  • Hubert Wysokiński
Wystawa- malarstwo- Sławomir Celiński-Piotrowicz
07.03.2013

Sławomir Celiński - Piotrowicz pochodzi z Celin, od 15 lat mieszka w Gołaszynie, wraz żoną – Anną, 20 – letnią córką Leną oraz 15 – letnim synem Sergiuszem. Zainteresowania      i pasje malarskie odziedziczył po dziadku – Wiktorze. W jego obrazach dominuje ekspresja, śmiałe kontrasty i jasne, intensywne barwy – maluje „słońcem”, jak sam powiada… W kręgu zainteresowań twórczych malarza jest pejzaż, martwa natura, rzadziej portret - artysta gotowy jest malować także obrazy  o innej tematyce. Malarz brał udział w wielu plenerach malarskich, między innymi w Kodniu, Drohiczynie, Lublinie, Mierzwicach  i Stoczku Łukowskim.     Jego obrazy znajdują się w Muzeum Regionalnym w Łukowie, Drohiczynie i zbiorach prywatnych.
W Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury 7 marca 2013 roku odbył się wernisaż jego wystawy „Krajobraz w malarstwie…”.W Galerii ŁOK artysta prezentuje swoją twórczość już nie po raz pierwszy. Na ekspozycji znalazło się ponad trzydzieści nastrojowych obrazków i obrazów olejnych przedstawiających pejzaże w różnych porach roku. Wiele miejsc uwiecznionych na płótnach jest rozpoznawalnych dla łukowskiego widza, bo są to nasze miejskie i podmiejskie klimaty. Zaletą malarstwa Sławomira Celińskiego-Piotrowicza jest nie tylko intuicyjne wyczucie koloru, ale także anegdotyczna fabularność polegająca na tym, że w kadrze jego obrazów pojawia się a to rowerzysta,    a to postać idąca wiejską drogą lub miedzą, a to pasące się krowy lub jadący gościńcem wóz konny… takie nostalgiczne scenki niebawem będą widoczne już tylko na obrazach…  i taka między innymi powinna być rola malarstwa przedstawiającego. Otwarcie wystawy zgromadziło około pięćdziesięciu osób… nie tylko przyjaciół artysty ale także przyjaciół malarstwa.  
 

Hubert Wysokiński

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe