Wystawa „Malarskość” – Hanna Wiącek

  • 9 marca 2012, 15:06 (aktualizacja 17 lipca 2019, 15:11)
  • Hubert Wysokiński
Wystawa „Malarskość” – Hanna Wiącek
Hanna Wiącek jest absolwentką Podyplomowego Studium Plastycznego dla Nauczycieli w Lublinie. Jej malarstwo odzwierciedla szerokie spektrum tematyczne, od martwej natury począwszy poprzez  pejzaże i portrety do postaci ludzkiej umiejscowionej zawsze w jakimś kontekście i sytuacji życiowej. Wśród pejzaży zobaczymy  zobaczymy otwarte, nostalgiczne przestrzenie jak też rozpoznawalne zaułki Kazimierza Dolnego i rodzinnego Łukowa.

 Malarka nie stroni też od prób kopiowania bądź interpretacji dzieł jej ulubionych mistrzów.  Stosuje różnorodne techniki plastyczne, jednak malarstwo olejne zdaje się być  jej najbardziej  posłuszne.  Obok pasteli i grafik Hanna Wiącek podejmowała także udane próby rzeźbiarskie. W Galerii  „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury prezentujemy malarstwo olejne . Na uwagę zasługuje klimat, nastrój i urokliwa kolorystyka tej twórczości wyrażającej „malarskość” - jakże umowny tytuł wystawy Hanny Wiącek. Malarstwo to jej pasja , bo na co dzień autorka prowadzi nauczanie zintegrowane w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Zajmując się twórczością plastyczną Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat sprzyjający zainteresowaniu sztukami plastycznymi, szeroko pojętą kulturą i próbom wypowiadania się dzieci językiem plastyki. Tę formę kreacji swoich wychowanków autorka bardzo sobie ceni bo pracach dzieci opowiada z większą fascynacją niż o swoim malarstwie. Jej uczniowie  znajdują się wśród laureatów wielu konkursów plastycznych różnego szczebla. 

        Sławomir Żyłka

Hanna Wiącek uczestniczyła w wielu plenerach i konkursach, brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i w zbiorach instytucji, między innymi w Łukowskim Muzeum Regionalnym. Wystawiała wielokrotnie w Galerii „PROwizorium” ŁOK.


                               WYSTAWY, KONKURSY:                                                                                                                                                                                                
-wystawy poplenerowe Stoczek Łukowski ,Mierzwice;
-laureatka konkursu „Jesień plastyczna - Hrubieszów - 2005”;
-wystawa zbiorowa o Janie Pawle II w Galerii „PROwizorium ŁOK;
-90 lat ZNP w Trzebieszowie - wystawa zbiorowa – (2008 r.);
-jest jurorką konkursów „Papieskie ścieżki” organizowanych przez Zespół  Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie i wystawia podczas podsumowania pierwszej edycji (2009 r.);
-wystawa indywidualna w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie ( 2010 r.).
 

Hubert Wysokiński

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe