Ta Ostatnia Niedziela [FOTO]

  • 03.09.2019, 18:09 (aktualizacja 17.09.2019, 16:44)
  • Anna Karolkiewicz
Ta Ostatnia Niedziela [FOTO]
Klimat lat przedwojennych, tańce na „deskach”, muzyka na żywo Orkiestry Tanecznej „Bonanza”, kataryniarz i szczudlarz to tylko kilka z wielu atrakcji, które uprzyjemniały mieszkańcom Łukowa popołudnie ostatniej niedzieli wakacji.

1 września w łukowskim parku odbyła się impreza w charakterze rodzinnego pikniku, który rozpoczął się koncertem orkiestry dętej Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza przy fontannie. 

Po koncercie „naszych” lubianych muzyków wystąpił pan Tadeusz Barankiewicz ze swoją klimatyczną, trochę już zapomnianą katarynką. Jednocześnie Michał Pylak na szczudłach zaskakiwał przechodniów rozdając pocztówki-kolaże oraz kwiaty- piękne herbaciane  goździki od „Łąki Pąki”.

Ulubieńcy mieszkańców, „Łukowiacy” wibrowali energią na dużej scenie w programie warszawskim.

Orkiestra Taneczna „Bonanza” , grupa młodych ludzi przygrywała do tańca. Początki tańców były nieśmiałe, a potem już spora, żywiołowa grupa mieszkańców bawiła się na drewnianym podeście, który zapewniła firma „IR-BUD”. 

Krótki, emocjonalny występ gry na harmonijce ustnej dał pan Andrzej Wojtuś.

Dla najmłodszych firma lunaparkowa „Mati” rozstawiła karuzele, kule wodne, eurobungee. Pompowane atrakcje, wata cukrowa i lody były od „Smykolandii”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta „Historia klockami opowiedziana- Domanice ‘39” wykonana przez Bartłomieja Sierociuk oraz Kacpra Wereszczyńskiego.

Wdzięcznym elementem były przejazdy wystylizowanych pięknych pań ze Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im.1 Pułku Strzelców Konnych. Dodatkowo dzięki portalowi „Łuków Historia” można było obejrzeć wystawę starych fotografii z kart historii naszego miasta.

Fajerwerki imitujące wybuchy bomb i dźwięk nadlatujących samolotów poprzedzały koncert wieczoru. W amfiteatrze łukowskim dawno nie było tak ciekawego koncertu. Artysta zwany Limboski ze swoją muzyką czarował publiczność do 21.30. Wieści niosą iż był to pierwszy ale nie ostatni koncert artysty u nas ;-) Koncert odbył się w ramach Tapas Music Festival.


„Ta ostatnia niedziela” była wyjątkowo miłym dniem w parku.

Dodatkowo dziękujemy Zakładowi Mleczarskiemu „Lumiko”. 
 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (272)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe