Ojczyzno moja najmilsza. Miasto moje kochane. 9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego

  • 25.10.2017, 16:51 (aktualizacja 08.11.2017 17:16)
  • Sławomir Żyłka
Ojczyzno moja najmilsza. Miasto moje kochane. 9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Sławomir Żyłka
We wtorek 24 października 2017 roku w  Lubelskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów w ramach dziewiątej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Zgromadziły one 46 młodych recytatorów podejmujących tematykę patriotyczną. W Konkursie Łuków reprezentowali starsi recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury – Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak. 

Komisję artystyczną stanowili tym razem trzej herosi „żywego słowa” – Jarosław Cymerman, teatrolog, literaturoznawca, wykładowca UMCS, kierownik Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie, Jarosław Tomica z lubelskiego Teatru „Provisorium” i Patryk Pawelec – uznany recytator, monodramista, instruktor „kultury żywego słowa” w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Po przesłuchaniach można było skorzystać z konsultacji każdego z jurorów. Łukowscy recytatorzy uzyskali pochlebne opinie i rady jurorów wspierające ich w doskonaleniu kunsztu słowa. Nie są to jednak pewne przesłanki  nominacji do udziału w patriotycznym koncercie galowym, który odbędzie się 12 listopada w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Życzmy im tego serdecznie. Podczas przesłuchań zrobili bardzo dobre wrażenie artystyczne na lubelskiej publiczności w Sali Czarnej Centrum Kultury.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe