Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy w Łukowie /14 września 2019

  • 11 września 2019, 20:03 (aktualizacja 14 września 2019, 20:56)
  • Tomasz Kanadys
Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy w Łukowie /14 września 2019
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Koncert odbędzie się w sobotę 14 września 2019 roku o godz. 17:00 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie. Wstęp wolny

Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” to ukraińska grupa taneczna, którą tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich program obejmuje m.in. tańce ludowe świata/polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, indyjskie, rosyjskie itd., balet klasyczny, tańce współczesne, etiudy taneczne, inscenizacje bajek, inscenizacje Nocy Świętojańskiej, tematycznie morskie i inne. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów).
Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” budzą zawsze wielkie emocje u publiczności. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie są świadectwem uznania i podziwu.
W wielu prestiżowych miejscach wystąpił Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” - m.in.: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, gdzie jako jedyny zespół wystąpił drugi raz na bis, Belgia-Bruksela - Parlament Europejski oraz tysiące innych miejsc w Europie.

Od 1999 roku prezesem zarządu Teatru Tańca Kwieciste Gwiazdy jest łukowianin Sławomir Osiński.

Zapraszamy na koncert!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
widz
widz 14 września 2019, 23:38
Bardzo udany występ; brawa również dla Pana prowadzącego, który zapowiadał z klasą.

Pozostałe