Bezpieczny Peleton 2019 w Łukowie [FOTO]

  • 24 września 2019, 12:24
  • Tomasz Kanadys
Bezpieczny Peleton 2019 w Łukowie [FOTO]
Ponad 230 rowerzystów wzięło udział w tegorocznej edycji Bezpiecznego Peletonu - imprezy promującej aktywność fizyczną, odbywającej się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 21 września 2019 roku w Łukowie.

Bezpieczny Peleton to impreza promująca jazdę na rowerze, dbałość o środowisko naturalne i aktywny styl życia, organizowana w obecnej formie w Łukowie od 8 lat. Co roku ulicami miasta przejeżdża kolumna rowerzystów, którzy zamieniają samochody na inny środek transportu.

W sobotę 21 września uczestnicy kolejnej edycji peletonu - wyposażeni w kamizelki odblaskowe - przejechali jednośladami 13-kilometrową trasę wiodącą ulicami Łukowa. Pojawili się m.in. na ulicy Zdanowskiego, Polnej, Kiernickich, 11 Listopada, Al. Kościuszki, ul. Radzyńskiej, Siedleckiej, Piłsudskiego, Warszawskiej, czy na tzw. małej obwodnicy Łukowa. Metę stanowił park miejski, gdzie przy amfiteatrze odbyła się dalsza część imprezy. Tam na rowerzystów czekała m.in. gorąca kawa i herbata, słodki poczęstunek i gorący posiłek przygotowany przez Bar Frytka.
Organizatorzy nagrodzili najmłodszych i najstarszych uczestników Bezpiecznego Peletonu. Najmłodszymi rowerzystami okazali się Agata Płudowska (1,5 roku), Wiktor Gronowski (2 lata), Marcel Mućka (3 lata), a najstarszymi uczestnikami imprezy byli w tym roku Józef Cieślak (83 lata), Walerian Sójka (81 lat) i Teodor Chudyński (76 lat).

Wśród zarejestrowanych uczestników Bezpiecznego Peletonu organizatorzy rozlosowali gadżety rowerowe (m.in. liczniki, zapięcia, kaski, światełka, rękawiczki). Wylosowany został też rower ufundowany przez firmę ABC Rowery - główna nagroda za uczestnictwo w imprezie. Jednoślad w tym roku wygrała Julia Banasiuk. Równolegle przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w którym wzięły udział 23 osoby. Na pytania przez Wydział Ruchu Drogowego KPP w Łukowie najlepiej odpowiadała 13-letnia Amelia Chomicz, wygrywając drugi rower ufundowany tym razem przez Burmistrza Miasta Łuków.

Podczas rowerowego pikniku można było też skorzystać z możliwości oznakowania swojego jednośladu. Czynność tą wykonywali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. W tegorocznej edycji Bezpiecznego Peletonu udział wzięło 231 rowerzystów: 142 mężczyzn i 89 kobiet. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Łuków, sklep ABC Rowery oraz Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Współorganizatorami byli: Łukowski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie, Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie, Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Sponsorzy Bezpiecznego Peletonu: Sklep sportowy SSOCCERSPORT Dariusz Dziewulski, BAR Frytka, Foto-Lipek Grzegorz Lipiński, PROMO Reklama Wojciech Izdebski, FOLTA rowery.
Foto: Podlasie24.
 

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (74)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe