Komediowy spektakl teatralny "Rubinowe Gody" w ŁOK /30 października 2019

  • 29 września 2019, 19:50 (aktualizacja 29 października 2019, 11:14)
  • Michał Żurawski
Komediowy spektakl teatralny "Rubinowe Gody" w ŁOK /30 października 2019
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Agencja Kreatywna Kędziora serdecznie zapraszają 30 października 2019 o godzinie 19:00 na pełny humoru spektakl teatralny "Rubinowe Gody".

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line na www.ekobilet.pl TUTAJ  lub www.kupbilecki.pl TUTAJ.

"RUBINOWE GODY" | autor: KRZYSZTOF KĘDZIORA | obsada: DOROTA NOWAKOWSKA, KRZYSZTOF KIERSZNOWSKI, PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI, MACIEJ ZUCHOWICZ / SŁAWOMIR DOLINIEC. | czas trwania: 100 min. (jedna przerwa)

Opis:

Marian i Grażyna – pospolici małżonkowie w podeszłym wieku – obchodzą czterdziestą, „rubinową” rocznicę ślubu. Ufundowany im przez córkę pobyt w luksusowym hotelu zmieni ich życie. Skonfrontowani z luksusem i nowoczesnością, są zmuszeni zmierzyć się ze swoimi kompleksami i z tym, jak bardzo prowincjonalna zaściankowość ich ośmiesza - nie wiedzą, jak otworzyć drzwi na kartę, zamiast podanych owoców morza raczej wolą kiełbasę z walizki, a strefa spa wydaję się dla nich  niebezpieczną egzotyką.

Łańcuch zdarzeń uruchamia kłamstwo Ktosia – konserwatywnego polityka wyższego szczebla oczekującego nominacji na stanowisko ministerialne. Półnagi Ktoś, koczujący pod łóżkiem jubilatów, usiłuje uniknąć skandalu obyczajowego (romans z „młodą, ładną sekretareczką”), ukrywając prawdziwą tożsamość – twierdzi, że został wynajęty przez małżonków w charakterze żigolaka.  Zwariowany kwartet uzupełnia frywolny Portier o pseudonimie Danny. W finale stateczni do tej pory Marian i Grażyna decydują się czerpać z życia pełnymi garściami, odkrywając na nowo – chociaż nieco rubasznie – swoją seksualność. Ale utwór ma również drugie dno. Rubinowe gody, choć będące przede wszystkim komedią omyłek, punktują zjawisko politycznych machloj, w tym nepotyzmu, kupczenia stanowiskami w celu zatuszowania różnej maści skandali. I kiedy wydaje się, że akcja prowadzi do powikłanego, ale jednak szczęśliwego zakończenia, Portier, niczym rasowy trickster, ujawnia demaskatorski charakter swoich działań...

Serdecznie zapraszamy!

Michał Żurawski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe