Wycieczka ŁUTW do Muzeum Czartoryskich w Puławach i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie [FOTO]

  • 22 października 2019, 17:38
  • Alicja Dymitruk
Wycieczka ŁUTW do Muzeum Czartoryskich w Puławach i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie [FOTO]
19 października 2019 roku słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili Muzeum Czartoryskich w Puławach i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Zarówno w jednym jak i w drugim obiekcie, znajdują się cenne zbiory z kilkusetletnią historią, obejmujące zarówno literaturę, malarstwo, jak i przedmioty codziennego użytku. Spacerując po rozległym parku Czartoryskich, słuchacze dotarli do pierwszego muzeum na ziemiach polskich, czyli Światyni Sybilii (1801r.) i Domu Gotyckiego (1801r.), które założyła księżna Izabela z Flemingów Czartoryska.

W Czarnolesie oprócz ciekawych zbiorów muzeum, dotyczących Jana Kochanowskiego i epoki, w której żył, uczestnicy wycieczki zwiedzili park, pełen pomników upamiętniających m.in. córkę Kochanowskiego, przedwcześnie zmarłą Urszulkę, jak i również słynną lipę.

Alicja Dymitruk

Zdjęcia (84)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe