Retransmisje spektakli baletowych z Teatru Bolszoj 2019/2020

  • 23.10.2019, 13:36 (aktualizacja 18.03.2020, 11:09)
  • Ekipa Kina Łuków
Retransmisje spektakli baletowych z Teatru Bolszoj 2019/2020
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny sezon retransmisji spektakli baletowych z Teatru Bolszoj do Kina Łuków.

W tym sezonie w Kinie Łuków będziemy mogli zobaczyć następujące retransmisje baletowe:

  • 24.11.2019 roku: "Rajmonda";
  • 15.12.2019 roku: "Dziadek do orzechów";
  • 23.02.2020 roku: "Giselle";
  • 29.03.2020 roku: "Jezioro łabędzie";
  • 31.05.2020 roku: "Klejnoty".

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). Miłość rodziny carskiej do baletu zaowocowała niezwykłym rozwojem tej sztuki na dwóch najważniejszych scenach imperium – Moskwy i Petersburga. Tradycje baletowe kontynuowano w XX wieku, gdy Teatr Bolszoj stał się wizytówką całej radzieckiej sztuki baletowej. Zespół pod kierownictwem Jurija Grigorowicza, choreografa i przez ponad 30 lat dyrektora artystycznego baletu, wypracował niepowtarzalny, wręcz akrobatyczny styl. Ikonami tego stylu stały się spektakle w choreografii Grigorowicza, jak „Spartakus” czy „Romeo i Julia”.

Obecnie zespołowi baletowemu Teatru Bolszoj szefuje Machar Wazijew, wcześniej dyrektor zespołów baletowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i mediolańskiej La Scali. Coraz częściej na scenie Bolszoj można także oglądać najsłynniejsze choreografie twórców zachodnich, od Balanchine’a po Kyliána, oraz niezwykłe rekonstrukcje wielkich XIX-wiecznych baletów, olśniewające przepychem dawnej carskiej sceny.

Również dziś wirtuozeria zespołu stoi na najwyższym, czasem aż niewiarygodnym poziomie. Na jego występy baletomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej operowo-baletowej sceny Rosji zdecydowało się, wzorem The Metropolitan Opera, na organizację transmisji do kin przedstawień baletowych drogą satelitarną i w jakości HD.

Bilety dostępne są w cenie 25 zł normalny i 20 zł ulgowy w kasie Kina Łuków oraz na stronie TUTAJ

Zapraszamy!

 

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe