Spektakl teatralny „Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Słowa /8 listopada 2019

  • 5 listopada 2019, 17:40 (aktualizacja 8 listopada 2019, 22:38)
  • Tomasz Kanadys
Spektakl teatralny „Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Słowa /8 listopada 2019
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Słowa z Białej Podlaskiej. Przedstawienie odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 roku o godz. 20:30 w sali widowiskowej ŁOK w ramach Łukowskiej Mocy Teatralnej, jednej z imprez III Łukowskiej Mocy Kultury. Wstęp wolny.

Teatr Słowa działa pod auspicjami Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. „Igraszki z diabłem” to sztuka teatralna napisana w czasie II wojny światowej przez czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy. Utwór oparty jest na ludowych baśniach i legendach przedstawionych w formie komedii aby trafić do patriotycznych uczuć ludzi i przezwyciężyć piekło wojny. Historia w sumie banalna, ale przez to ogromnie komiczna. Z długiej wojaczki powraca do rodzinnej wsi żołnierz, Marcin Kabat. Po drodze do domu przyjdzie mu jeszcze rozprawić się z rozbójnikiem o wdzięcznym imieniu Sarka-Farka, który napada na podróżnych. Z rozprawiania się jednak nici, bo panowie przypadną sobie do gustu i obaj postanowią przegonić, zamieszkujące Czarci Młyn, diabły. W tym czasie na ziemię, z misją pozyskania nowych dusz, zostaje wysłany przeuroczy diabeł, Lucjusz, elegancik wśród diabłów. Udaje mu się zbałamucić dwie młode dziewuszki, które uporczywie, namiętnie, wręcz desperacko szukają męża. Obiecuje im pomóc w zamian za podpisy na cyrografach. Kiedy się okazuje, że to tylko zwodnicze wizje podstępnego czarta, dziewczyny postanawiają wziąć sprawę w swoje ręce i albo odebrać cyrografy, albo zmusić Lucjusza do wypełnienia obietnicy. Na pomoc dziewczynom przychodzi Marcin Kabat. Czy uda się im wygrać z diabłami? Czy pomoc dzielnego żołnierza będzie konieczna? Czy może prawdziwe okaże się powiedzenie, że kobieta nawet diabła się nie boi? Tego dowiecie się oglądając komedię Jana Drdy „Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Słowa w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Obsada: Teresa Czekaj, Bożena Juchimiuk, Beata Parafiniuk, Patrycja Rytel, Anna Stodulska, Danuta Szaniawska, Katarzyna Krajewska-Piasecka, Edward Burta, Tadeusz Humin, Adam Korszun, Marek Maliszewski, Marcin Rojek oraz Grzegorz Szypulski.
Scenariusz i reżyseria: Danuta Szaniawska.
Kostiumy i charakteryzacja: Małgorzata Maciejewska.
Scenografia i efekty dźwiękowe: Adam Korszun.
Oświetlenie i nagłośnienie: Paweł Kędra.

Zapraszamy !!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe