Spektakl teatralny „Kaprysy Łazarza” w wykonaniu Teatru TŁOK [FOTO]

  • 08.11.2019, 13:18
  • Sławomir Żyłka
Spektakl teatralny „Kaprysy Łazarza” w wykonaniu Teatru TŁOK [FOTO]
W czwartek 7 listopada 2019 roku w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce premiera spektaklu teatralnego „Kaprysy Łazarza” w wykonaniu Teatru TŁOK. Wydarzenie to odbyło się w ramach Łukowskiej Mocy Teatralnej, jednej z imprez III Łukowskiej Mocy Kultury.

„Kaprysy Łazarza” Stanisława Grochowiaka to rodzaj czarnej komedii. Główny bohater, stary ale dziarski wieśniak Jacenty zbliża się do kresu swoich dni. Bliscy są już do jego śmierci przygotowani. Żona – już prawie wdowa, ksiądz… i pani doktór niecierpliwie czekają. Placki na stypę napieczone. Okazuje się jednak, że Jacenty zaczyna zachowywać się… niekonwencjonalnie. Nie chce umierać, choć wszyscy od niego tego oczekują, a nawet żądają. Każdy bowiem ma w tym jakiś interes. Mając tego świadomość, Jacenty zaczyna stawiać warunki na jakich ma się z tym światem pożegnać...

Obsada:
Dziadek Jacenty - Marek Kisiel;
Stara Agnisia (żona Jacentego) - Agata Dębska-Sobiech;
Syn Kaziuk - Bartłomiej Gregier;
Synowa Kasia (żona Kaziuka) - Aneta Lorenc;
Syn Wacek (kawaler) - Jacek Szczygielski;
Ksiądz - Michał Cegiełko;
Pani doktór - Ewa Ścioch;
Ministrant - Maciej Radomyski.
Adaptacja tekstu, scenografia i zamysł inscenizacyjny - Sławomir Żyłka.
Teatr TŁOK działa w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (84)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
duszek
duszek 08.11.2019, 17:40
Z A J E B I S T E. Byłem i widziałem, a kto nie był i nie widział niech żałuje. Z takimi aktorami w takiej obsadzie żaden profesjonalny teatr nie powstydziłby się. Pełen profesjonalizm, a może raczej talenty czystej wody.
Agnisia
Agnisia 11.11.2019, 18:42
Dziękuję, cieszę się, że ma się pasję , talent i coś z tego wychodzi. Najgorzej coś robić na siłę, a efekt marny. To potwierdzenie do dalszej pracy

Pozostałe