Stand up comedy „Skiba ciągle na wolności" w ŁOK [FOTO]

  • 23 listopada 2019, 21:14 (aktualizacja 24 listopada 2019, 16:44)
  • Michał Żurawski
Stand up comedy „Skiba ciągle na wolności" w ŁOK [FOTO]
W sobotę 23 listopada 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury zawitał Krzysztof Skiba promując swoją nową książką „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza"

Spotkanie miało formę ONE MAN SHOW, dzięki czemu zebrana w Sali Widowiskowej widownia miało przyjemność wysłuchać wiele anegdot oraz historii z barwnej ale zarazem trudnej historii wokalisty zespołu Big Cyc. Jeszcze długo po występie trwało podpisywanie książek, rozdawanie autografów oraz zdjęcia z artystą.

Krzysztof Skiba - satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. „Makumba", „Dres", „Świat według Kiepskich" czy „Berlin Zachodni"). Od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 2 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.
W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch Wolność i Pokój). Walczył z komuną gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty. W wiezieniu siedział w celi razem z „wampirem z Krotoszyna", co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem „Wolności i Solidarności".

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. W 1990 roku otrzymał tytuł „najlepszego autora tekstów piosenek". W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w ponad 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. „Lalamido", „Podróże z żartem", „Uwaga Hotel" i „Mini Szansa"). Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Niedawno nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza", która stała się sensacją w skupach makulatury.

Bardzo dziękujemy za obecność!

Michał Żurawski

Zdjęcia (69)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe