Joanna Lendzion z ŁOK zdobywa drugie miejsce na VII Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim w Woli Gułowskiej [FOTO]

  • 26 listopada 2019, 18:46
  • Sławomir Żyłka
Joanna Lendzion z ŁOK zdobywa drugie miejsce na VII Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim w Woli Gułowskiej [FOTO]
W sobotę 23 listopada 2019 roku w Domu Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej odbył się VII Wojewódzki Przegląd Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga. Stwarza on możliwość wyartykułowania przez dzieci i młodzież swojego patriotyzmu tekstami prozatorskimi i poezją.

O popularności i randze tego wydarzenia świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, których w tym roku było ponad siedemdziesięciu. Reprezentowali oni szkoły i placówki kultury z Łukowa, Janowa Podlaskiego, Dęblina, Woli Osowińskiej oraz z Ulana-Majoratu.

Przegląd przebiegał w czterech kategoriach wiekowych. Recytatorów oceniało Jury w składzie: Iwona Niewczas główny instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Katarzyna Ptaszyńska i Anna Polak nauczyciele poloniści w zespole szkolno-przedszkolnym w Adamowie.

Organizatorami przeglądu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.
Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowała grupa pięciu recytatorek z różnych grup wiekowych. W kategorii klas I–III wyróżnienie przypadło Lenie Aleksandrowicz. W kategorii klas IV–VI drugie miejsce jury przyznało Joannie Lendzion. W kategorii szkół średnich bardzo wyraziście zaprezentował swoje teksty Kacper Siwiak zdobywając II miejsce. Kacper co prawda reprezentował w tegorocznych zmaganiach XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Jednak jego sukcesy są nadal powodem naszej dumy i zadowolenia. To niezwykle cenne, że w nowej sytuacji Kacper nie zrywa z recytacją tylko z sukcesami kontynuuje swoją pasję nadal współpracując z Łukowskim Ośrodkiem Kultury.

Gratulujemy Wam kolejnego sukcesu i wyrazistej artykulacji patriotycznych przesłań!!!

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe