Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Dziadek do Orzechów" /15 grudnia 2019

  • 8 grudnia 2019, 20:17 (aktualizacja 16 grudnia 2019, 08:05)
  • Ekipa Kina Łuków
Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Dziadek do Orzechów"…
Kino Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają 15 grudnia 2019 roku o godzinie 16:30 na retransmisję spektaklu baletowego "Dziadek do Orzechów".

Dziadek do orzechów
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz

Opis:

Przed świętami Bożego Narodzenia w repertuarze scen baletowych, w tym Teatru Bolszoj, nie może zabraknąć „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. To wręcz świecka tradycja bożonarodzeniowa. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, a miłośnicy klasycznego m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

REZERWACJA: 531 031 888

Bilety do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Do zobaczenia na seansie! 
Ekipa Kina Łuków 

Więcej informacji na:
www.kino-lukow.pl

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe