Teatralna wyprawa „Diabła” z ŁOK do Kielc [FOTO]

  • 17 grudnia 2019, 18:12
  • Sławomir Żyłka
Teatralna wyprawa „Diabła” z ŁOK do Kielc [FOTO]
Fundacja Studio TM i kielecki Teatr Zbożowy Doroty i Artura Anyżów byli organizatorami I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Inspirowanych Literaturą Staropolską. To niszowe i kameralne wydarzenie odbyło się w dniach 13-14 grudnia 2019 roku w poindustrialnej Bazie Zbożowej na scenie „Klubu Kotłownia”.

W programie festiwalu znalazło się pięć spektakli:

- „Wielotwarze” (w wykonaniu Anny Lipińskiej, Natalii Dyjak, Julii Sposób i Patryka Łazugi z Teatru Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie);
- „Diabeł” (w wykonaniu Kacpra Siwiaka z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury);

- „Obłęd” (w wykonaniu Teatru Zbożowego z Kielc);

- „Żywot Człowieka Poćciwego” (w wykonaniu Teatru Rejwach z Nagłowic);

- „De’Forma” (w wykonaniu Julii Sposób z Teatru Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie).

Prezentacje odbyły się w piątkowy wieczór. Sobota upłynęła nam na integracyjnym wyjeździe z aktorami Teatru Rejwach do Centrum Edukacji Entomologicznej i „Oceaniki” w podkieleckich Chrustach. Zobaczyliśmy tam niezwykłą kolekcję wypreparowanych motyli i owadów a także żywe okazy, które (pokonując nieufność) można było wziąć do ręki. „Oceanika” z kolei to akwaria z egzotycznymi gatunkami ryb. Była to niesamowita lekcja przybliżająca nas do natury ale także moc wrażeń estetycznych, które mogą zainspirować do działań teatralnych. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do Kielc i stworzenie niepowtarzalnej, ciepłej i twórczej atmosfery. Warto było przemierzyć tę niemałą przestrzeń aby spotkać się z pasjonatami teatru!

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (108)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe