Retransmisja spektaklu "Romeo i Julia" z cyklu „The Metropolitan Opera” w Kinie Łuków /12 stycznia 2020

  • 6 stycznia 2020, 11:58 (aktualizacja 13 stycznia 2020, 11:27)
  • Ekipa Kina Łuków
Retransmisja spektaklu "Romeo i Julia" z cyklu „The Metropolitan Opera” w Kinie Łuków /12 stycznia 2020
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na retransmisję z cyklu „The Metropolitan Opera”. Przedstawieniem wyświetlanym 12 stycznia 2020 roku o godzinie 16:00 będzie spektakl "Romeo i Julia".

Bilety w cenie 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Composer/Author: Charles Gounod

Duration: 170 minutes

Cast sheet:

Diana Damrau (Julia), Vittorio Grigolo (Romeo), Elliot Madore (Merkucjo), Diego Silva (Tybalt), David Crawford (Hrabia Parys), Virginie Verrez (Stefano, paź Romea)

Creative team:

Gianandrea Noseda (Dyrygent), Bartlett Sher (Reżyseria), Michael Yeargan (Scenografia), Catherine Zuber (Kostiumy), Jennifer Tipton (Światło), Chase Brock (Choreografia), Ailyn Pérez (Prowadzenie transmisji)

Synopsis:

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W pierwszym roku po premierze „Romeo i Julia” przekroczył liczbę 100 spektakli. Złośliwcy wprawdzie mawiali, że ta opera to tylko 4 duety miłosne z dodatkami, ale czyż nie to właśnie jest istotą opowieści o zakochanych z Werony? W nowej inscenizacji Met, w reżyserii Barletta Shera (reżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”) Julią będzie niemiecka sopranistka Diana Damrau, partię Romea zaśpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

Zapraszamy do spędzenia tego popołudnia w Kinie Łuków.

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe