Odsłonięcie „Mówiącego Kamienia” poświęconego byłym więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych pochodzących z Ziemi Łukowskiej [FOTO]

  • 29 stycznia 2020, 14:04
  • Tomasz Kanadys
Odsłonięcie „Mówiącego Kamienia” poświęconego byłym więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych pochodzących z Ziemi Łukowskiej [FOTO]
W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w Parku Miejskim w Łukowie został odsłonięty „Mówiący Kamień” poświęcony pamięci mieszkańców Ziemi Łukowskiej - byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

Uroczystość odbyła się w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Inicjatorem wydarzenia był Andrzej Zdrojewski. W uroczystość zaangażowali się również: Łukowski Ośrodek Kultury, Motoweterani Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Łuków. Część artystyczną zapewnił ŁOK. Najlepsza łukowska recytatorka Julia Semczuk zaprezentowała fragment prozy obozowej z „Dziennika” autorstwa Frank Anne a instruktor muzyki Antonio Vivo zagrał improwizację na trąbce.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe