Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Giselle" /23 lutego 2020

  • 30 stycznia 2020, 09:23 (aktualizacja 24 lutego 2020, 08:07)
  • Ekipa Kina Łuków
Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Giselle" /23 lutego 2020
Kino Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają 23 lutego 2020 o godzinie 18:00 na retransmisję spektaklu baletowego "Giselle".

Composer/Author: Adolphe Adam

Duration: 150 minutes

Cast sheet: Olga Smirnowa (Giselle), Artiom Beliakow (Książę Albert), Denis Sawin (Myśliwy Hilarion), Angelina Właszinec (Mirta, królowa willid)

Creative team: Aleksiej Ratmański (Choreografia), Théophile Gautier (Libretto), Jean-Henry Saint-Georges (Libretto)

Synopsis:

Ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata powraca w nowej inscenizacji.

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie… W swojej premierowej wersji Aleksiej Ratmański chce ukazać ten kanoniczny balet z nowej, świeżej perspektywy.

REZERWACJA: 531 031 888

Bilety do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Do zobaczenia na seansie! 
Ekipa Kina Łuków 

Więcej informacji na:
www.kino-lukow.pl

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe