Recytatorki ŁOK: Joasia Lendzion i Ania Rokicka tryumfują w konkursie recytatorskim w Woli Osowińskiej [FOTO]

  • 31 stycznia 2020, 12:22 (aktualizacja 12 lutego 2020, 21:19)
  • Sławomir Żyłka
Recytatorki ŁOK: Joasia Lendzion i Ania Rokicka tryumfują w konkursie recytatorskim w Woli Osowińskiej [FOTO]
Recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury z pasją malowali słowem bożonarodzeniowe i zimowe nastroje. XXX Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej odbył się 29 stycznia 2020 roku.

Wydarzenie zgromadziło ponad 60 uczestników w trzech kategoriach wiekowych z Łukowa, Kocka, Bork, Ulana-Majoratu, Woli Osowińskiej, Krasewa i Woli Gułowskiej. Grupa najmłodsza to przeważnie debiutanci i wystąpiło ich najwięcej. Im starsza grupa wiekowa tym mniej było uczestników ale za to pasja, poziom artystyczny i świadomość zastosowania środków wyrazu niepomiernie wzrastał. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowało dziesięcioro recytatorów: Julia Osiak i Emilia Rzymowska z klasy II, Anna Rokicka i Lena Aleksandrowicz z klasy III, Julia Drozd z klasy IV, Joanna Lendzion, Agata Tomczak, Magdalena Ogrodnik i Maciej Radomyski z klasy VI oraz Julia Semczuk z klasy VIII. Dla wielu z nich jubileuszowa edycja okazała się szczęśliwa. Anna Rokicka zajęła I miejsce w najmłodszej kategorii klasy I-III za zmierzenie się z gwarowym wierszem ludowego poety Zbigniewa Purchały „W staince lichy”. Julia Osiak zajęła 2 miejsce. Lena Aleksandrowicz została wyróżniona.

W kolejnej kategorii klasy IV-VI Jury przyznało I miejsce Joannie Lendzion a II miejsce Maciejowi Radomyskiemu. Kategoria klas VII–VIII to sukces w postaci II miejsca dla Julii Semczuk. Cieszymy się nie tylko z policzalnych sukcesów a przede wszystkim z tego, że poprzez „żywe słowo” pielęgnujecie bożonarodzeniową tradycję i kulturę a przekaz taki jest niezwykle ważny w czasach zagubienia czy zupełnego braku wartości.

Organizatorom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, gratulujemy jubileuszowej trzydziestki… to piękna idea, która długo jeszcze nie ulegnie dewaluacji a wręcz przeciwnie, będzie kształtować naszą polską tożsamość.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gratulacje
gratulacje 31 stycznia 2020, 13:56
super, wielkie gratulacje dla dziewczyn oraz dla ich instruktorów! Tak trzymać, duma miasta i instytucji!

Pozostałe