Muzyka od Ł'OK- Wiersze Karola Wojtyły śpiewa Weronika Korthals

  • 18 marca 2020, 13:35 (aktualizacja 23 marca 2020, 16:09)
  • Grzegorz Skwarek
plon_-_weronika_korthals_sl_karol_wojtyla_muz_w_korthals_m_halenda.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Weronika Korthals prezentuje utwór pt. "Płoń" z nadchodzącej płyty zatytułowanej "Więcej wierzyć" z poezją Karola Wojtyły. Premiera płyty - kwiecień 2020.

Teledysk "Płoń" na YouTube:

"Ktoś powie, że to kiepski moment na premierę. Sama tak myślałam. Ale... Mirek, z którym napisałam muzykę na płytę "Więcej wierzyć", przekonał mnie dziś, że szczególnie w tym czasie warto podzielić się z Wami pozytywnymi dźwiękami.

Zatem... nieśmiało dzielę się utworem pt. Płoń".

Na płycie "Więcej wierzyć" znajdzie się 13 wierszy Karola Wojtyły, do których muzykę skomponowali Weronika Korthals oraz Mirosław Hałenda. Wiersze, w których odbiorca umiejscowiony jest między Ziemią, a Niebem, przybliżają postać samego poety, pozwalają  poznać go od strony emocjonalnej, intelektualnej i duchowej.

Na płycie usłyszymy m.in. Płoń, Póki morze, Dzieci, Człowiek intelektu, czy Miłość mi wszystko wyjaśniła.

Weronika Korthals – urodzona w Pucku, wychowana w rodzinie o muzycznych tradycjach. Piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka. 

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna). Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Dyrygentka chóru Bogu-Chwała! Ma na swoim koncie solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku „Na wiedno”, „Velevetka”, „W darënkù na Gòdë”, a także płytę „On” z wierszami ks. Jana Twardowskiego.

Grzegorz Skwarek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe