Wojewódzki koncert „Ojczyzno moja najmilsza – Miasto moje kochane” z udziałem recytatorów z ŁOK

  • 20.11.2017, 17:53 (aktualizacja 24.11.2017 15:37)
  • Sławomir Żyłka
Wojewódzki koncert „Ojczyzno moja najmilsza – Miasto moje kochane” z udziałem recytatorów z ŁOK
Wojewódzki koncert „Ojczyzno moja najmilsza – Miasto moje kochane” 9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego z udziałem recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury. W niedzielny wieczór 12 listopada 2017 roku w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się wojewódzki koncert patriotyczny „Ojczyzno moja najmilsza – Miasto moje kochane” 9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Po przesłuchaniach recytatorów, wokalistów, zespołów i chórów, komisja artystyczna powołana przez organizatorów wyłoniła najciekawsze prezentacje, które złożyły się na program tego niecodziennego wydarzenia zakończonego wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Zatrzymajmy się przy konkursie recytatorskim. Wzięło w nim udział 69 recytatorów w różnym wieku z całego województwa. Jurorzy przyznali jedenaście wyróżnień, z których jedno przypadło Bartłomiejowi Niewęgłowskiemu z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Przyznano także sześć równorzędnych nagród. Dwie z nich przypadły także łukowskim recytatorom – Julii Semczuk i Kacprowi Siwiakowi. Nagrodzeni mieli także niecodzienny przywilej wystąpienia na ogromnej, z profesjonalną techniką, scenie Centrum Spotkania Kultur w wypełnionej po brzegi sali operowej. Nasi recytatorzy długo byli pod wrażeniem tej niecodziennej przygody, która nie była im dana. Do sukcesu doprowadziła ich ciężka praca i wiele wyrzeczeń. Cieszy mnie fakt, że pozostajecie pełnymi pokory młodymi ludźmi, którzy jeszcze wiele mogą osiągnąć. Recytacja to nie tylko rozwój artystyczny ale i emocjonalny, zmusza ona do szukania sposobów komunikacji przez język mówiony. Nasi recytatorzy posiadają już elementarne umiejętności komunikowania się… a komunikacja to podstawa w każdej dziedzinie działalności człowieka. Gratuluję Wam i dziękuję za to, że jesteście ambasadorami Łukowa.

Instruktor ds. recytacji ŁOK - Sławomir Żyłka

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe