Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek II

  • 23 marca 2020, 12:30 (aktualizacja 25 marca 2020, 23:18)
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek II
Zamknięcie kin i teatrów wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na kulturalną pustynię. W sieci pojawia się coraz więcej platform oferujących zarówno filmy jak nagrania spektakli teatralnych. Są wśród nich i darmowe i te płatne. Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej te płatności są bardzo niskie by wyjść widzom naprzeciw. W tym miejscu chcielibyśmy polecać Państwu strony, filmy i spektakle, na które warto zwrócić uwagę w sieci.

DLA DOROSŁYCH:

Nie dawno w Kinie Łuków mieliście Państwo okazję zobaczyć doskonałą polską komedię  "(Nie)znajomi" . Pamiętamy, że cieszyła się ona dużym powodzeniem. Serdecznie polecamy Wam obejrzenie włoskiego oryginału, którego adaptacją był film Tadeusza Śliwy. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" w reżyserii Paolo Genovese to przede wszystkim rewelacyjna obsada aktorska, która weszła na wyżyny swojej sztuki. Genovese zaś prowadzi akcję płynnie, nie pozwalając nam się nudzić ani przez chwilę. Film doczekał się rekordowej liczby 18 remake`ów.

https://vod.tvp.pl/video/dobrze-sie-klamie-w-milym-towarzystwie,dobrze-sie-klamie-w-milym-towarzystwie,45844787

DLA DZIECI:

Spektakl dla dzieci do lat 3 do 6.  "Baśń o trzech konikach"  to inspirowana motywami ludowymi historia przygód drewnianych koników z subtelnie w nią wpisaną przypowieścią o potrzebie akceptacji, tolerancji i gotowości do niesienia pomocy innym. Jej twórca i reżyser spektaklu, Marek Cyris inspirował się umiłowaniem polskich zwyczajów oraz tradycji i ich nierozerwalnej więzi z naturą; rytmem pór roku, czy zmiennością przyrody.  Równocześnie spektakl w bardzo szlachetny sposób operuje motywami wprost nawiązującymi do polskiego folkloru. Scenograf Jakub Psuja znakomicie wykorzystuje i przetwarza tradycyjne wycinanki. Muzyka Kapeli ze wsi Warszawa, wykonywana na nieczęsto słuchanych w codziennym życiu instrumentach jest wielką wartością przedstawienia i buduje już to radosny, już to obrzędowo-transowy klimat. A  doskonale animowane przez zespół aktorski lalki przypominają mocno osadzone w tradycji teatru lalkowego kukły, ale również kojarzą się (zwłaszcza koniki i Bubacz) z arcydziełami ludowych rzeźbiarzy.

https://vod.tvp.pl/video/basn-o-trzech-konikach,basn-o-trzech-konikach,47108153

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe