Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [Bee Gees - One For All Tour Live! Melbourne 1989] /odcinek V

  • 22.03.2020, 10:42 (aktualizacja 24.03.2020, 20:07)
  • Grzegorz Skwarek
Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [Bee Gees - One For All Tour Live! Melbourne 1989] /odcinek V
Pamiętam wczesną wiosnę 1981 roku. Sobota, jeszcze wtedy w szkole. I ten pęd do domu, żeby na jednym z dwóch programów telewizji obejrzeć chyba najsłynniejszy koncert tego zespołu, przy którego przebojach uczyliśmy się miarowo tupać na szkolnych zabawach na dwa i wykonywać rękami coś w rodzaju odruchów drzewa targanego porywistym wiatrem. Bee Gees to australijska odpowiedzieć na rozliczne rodzinne zespoły pokroju The Everly Brothers The Pointer Sisters czy The Isley Brothers.

Odpowiedź bardzo skuteczna, choć z tym australijskim pochodzeniem delikatnie przesadziłem, bo zespół zawiązał się na Antypodach, ale karierę robił już w rodzinnej Anglii. Zaczęli śpiewać już 1958, zakończyli wspólną karierę 45 lat później. Trochę na wyrost określani królami muzyki dyskotekowej, bez wątpienia wynieśli ją na wyższy poziom. Na przełomie lat 70 i 80 mieli status supergwiazdy na wszystkich kontynentach. Wybrałem koncert z roku 1989 roku, kiedy jeszcze dobrze brzmieli, a prezentowany repertuar był szerszy niż ścieżka z Gorączki sobotniej nocy. Jednocześnie zapis prezentuje teksty piosenek, co dedykuję najmłodszym uczącym się jezyka angielskiego.

PS Ciekawostka. Śpiewający w zespole dziwacznym falsetem Robin w rzeczywistości ma mocny, głęboki męski głos, co udowodnił parę lat temu na solowej płycie.

 

Bee Gees - One For All Tour Live! Melbourne 1989

 

Grzegorz Skwarek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe