Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [Dire Straits Sydney 1986] /odcinek VI

  • 24.03.2020, 14:50 (aktualizacja 25.03.2020, 23:21)
  • Grzegorz Skwarek
Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [Dire Straits Sydney 1986] /odcinek VI
Albumy koncertowe z załączonym materiałem video pojawiły się już w latach 70 tych, nie wzbudzając przy tym wielkiego zainteresowania. Dźwięk nie powalał na kolana, a obraz odstraszał. Przełomu dokonał tak naprawdę Mark Knopfler i jego projekt Dire Straits.

Kompilacja (bo nie był to zapis jednego koncertu, ale wybrane fragmenty dwóch) Alchemy wraz z przygotowanym z wielkim rozmachem zapisem telewizyjnym okazał się przełomem.  Zapraszam jednak na inny koncert z roku 1986 z Sydney. Zapis dźwięku jest nieco rozćlapany, obraz nieostry, ale wyjątkowo dobrze oddaje atmosferę muzycznego święta, jakie omijały wówczas Polskę. Święta w którym główną rolą odgrywała muzyka, a nie scenografia, choreografia, dymy, lasery i inne bajery.

 

Grzegorz Skwarek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe